Jihlava - Karlovy Vary 2:6Karlovy Vary vyhrály a už mají jistotu, že zůstanou v extralize

Jihlava

Hokejová extraliga bude mít v příštím ročníku stejné složení jako v této sezoně, po Litvínovu se definitivně zachránily i Karlovy Vary. Západočeši dnes vyhráli 6:2 v Jihlavě a kolo před koncem baráže mají jisté nejhůře druhé místo v tabulce.

Karlovarští hokejisté se radují z extraligové záchrany.

Energii na Vysočině stačila jakákoliv výhra, aby v boji na dálku sebrala naděje na návrat do extraligy Slavii. Pražanům tak nebylo nic platné souběžné vítězství 2:1 v prodloužení nad Litvínovem.

O výsledku v Jihlavě rozhodla druhá třetina, v níž hosté třemi góly zlomili odpor soupeře. Dvě branky Karlových Varů vstřelil Jakub Svoboda, v týmu Dukly si asistence na oba góly připsal Michal Důras.

Svoboda otevřel skóre už v 6. minutě, ale Dukla dokázala vzápětí vyrovnat gólem Skořepy. Koblasa ještě v první třetině vedení hostům vrátil, přesto bojovní Jihlavané drželi se zkušenějším soupeřem krok.

Ve druhém dějství ale Energie zvýšila tempo a ve 24. minutě v rozmezí padesáti sekund přidali Skuhravý a Marosz dva góly. Dukla vsadila na protiútoky, ale jediným výsledkem byla tyčka po střele Prokše. Domácím docházeli síly a dostávali se stále pod větší tlak.

Po půlhodině hry přidal při přesilovce Huna pátý gól a po něm se nechal šestnáctiletý brankář Dukly Škarek vystřídat Sáblíkem, jenž na chvíli zabránil dalšímu nárůstu rozdílu ve skóre.

Hned v úvodu třetí třetiny ale zvýšil v početní výhodě znovu Svoboda. Dukle už se podařilo jen zkorigovat skóre při přesilovce pět na tři, v níž Kaláb střelou od modré čáry překonal Závorku. Další tři prohřešky karlovarských hráčů proti pravidlům už domácí nepotrestali.

11. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Dukla Jihlava - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (1:2, 0:3, 1:1) .
Branky a nahrávky: 7. Skořepa (Důras), 44. Kaláb (Diviš, Důras) - 6. Jakub Svoboda (T. Rachůnek), 13. Koblasa (Kůs), 24. Skuhravý (Vachovec), 24. Marosz (T. Rachůnek), 30. Huna (Marosz, Gulaši), 42. Jakub Svoboda (Kůs, Skuhravý). Rozhodčí: Hodek, Pešina - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 1654.
Jihlava: Škarek (30. Sáblík) - V. Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Kaláb, Bilčík, Grebeňuk, Parýzek - Důras, Skořepa, Jergl - Mrňa, F. Seman, Diviš - Kolář, Jícha, Prokš - O. Malec, Melenovský, Anděl. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.
Karlovy Vary: Závorka - Gulaši, Redlihs, Bičánek, T. Dvořák, Sičák, M. Rohan, J. Tomeček - Huna, Skuhravý, Vachovec - Haščák, Kůs, Koblasa - Jakub Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - Gorčík, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Antonik.