Jihlava - Bohemians 1905 1:2Bohemians 1905 už mají záchranu na dosah

39. Hronek 1 : 0
42. Šmíd 1 : 1
54. Hubínek 1 : 2

Jihlava

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli v 26. kole první ligy v Jihlavě 2:1 a udělali výrazný krok k záchraně. Domácí Vysočinu poslal do vedení Petr Hronek, hosté ale dokázali zásluhou Michala Šmída a Michala Hubínka skóre otočit. Od sestupového pásma tak pražský celek čtyři kola před koncem dělí osm bodů, zatímco Vysočinu pět.

Josef Bazal z Jihlavy (vlevo) a Peter Čögley z Bohemians (vpravo).

Od začátku bylo vidět, že pro oba týmy je výsledek důležitý a šance k vidění prakticky nebyly. Z úvodní dvacetiminutovky stojí za zmínku prakticky jen žlutá karta, kterou inkasoval za faul uprostřed hřiště hostující Švec.

Skóre se do poločasu ale přece jen měnilo. Šest minut před půlí našel Bazal na penaltě číhajícího Hronka, který technickou střelou poslal domácí do vedení. Radost z náskoku nevydržela Jihlavě ani tři minuty, protože po centru Švece přesnou hlavičkou vyrovnal Šmíd.

V útoku Bohemians stejně jako před týdnem proti Spartě dostal příležitost Čížek a tento tah se trenérovi Pivarníkovi opět vyplatil. Byl to totiž právě hostující veterán, kdo v 54. minutě sprintem přešel přes čtyři bránící hráče a předložil míč zcela volnému Hubínkovi, který poslal Pražany do vedení.

Jihlava mohla srovnat deset minut před koncem po rohovém kopu Nerada, ale s hlavičkou Krejčího si poradil brankář Zlámal. Gólovou pojistku poté odmítl Acosta, který z malého vápna po přihrávce Mosquery netrefil ani branku.

26. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branka: 39. Hronek - 42. Šmíd, 54. Hubínek. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Kubr. ŽK: Kučera, Šulek, Kukol, Hronek, Jungr - Švec, Mosquera, Hubínek. Diváci: 3048.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (71. Voltr), Hronek, Vaculík (64. Nerad) - Dvořák (87. Jungr). Trenér: Hipp.
Bohemians 1905: Zlámal - Čögley, Šmíd, Krch Havel - Acosta, Hubínek (84. Gajič), Švec, Lulič (54. Bartek), Mosquera - Čížek (62. Akulinin). Trenér: Pivarník.