Lišky porazily Labutě a kráčí za titulem

Fotbalisté Leicesteru i bez suspendovaného Jamie Vardyho rozstříleli ve 35. kole anglické Premier League na svém stadiónu Swansea 4:0. Dvě branky vstřelil Leonardo Ulloa.

Lišky šly do vedení již  v 10. minutě, kdy se trefil Rijád Mahrez. Nápor domácích přetavil v druhou branku Leonard Ulloa, který si naskočil na dlouhý centr Drinkwateru a hlavou uklidil za záda gólmana Fabianskiho. V závěru poločasu vyzkoušel Schmeichelovu pozornost Sigurdsson, ale dánského brankáře neprostřelil.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Domácí stále dobývali branku soupeře a po hodině hry se dočkali potřetí. Hostům pláchnul Schlupp, nadvakrát propasoval balón na zadní tyč, kam doklouzal Argentinec Ulloa a zvýšil na 3:0. Hráči Leicesteru se vezli na vlně euforie a nadále dobývali obranu Labutí, která ze všech sil odolávala dalším ofenzivním výpadům. V závěru dal na konečných 4:0 Marc Albrighton. Lišky na domácím stadiónu neprohrály již 14 utkání a mají jistotu, že skončí nejhůře druzí.