Olomouc - Teplice 6:0Sigma se probudila pozdě. Rozstřílela sice Teplice, ale sestupuje

17. Štěrba 1 : 0
39. Ordoš 2 : 0
43. Navrátil 3 : 0
59. Štěrba 4 : 0
88. Mahmutovič 5 : 0

Olomouc

Sigma v posledním ligovém kole rozstřílela Teplice 6:0, ale nebylo jí to nic platné. Spolu s Baníkem sestupuje, neboť Příbram uhrála potřebnou remízu (0:0) v Jablonci. Při rovnosti bodů totiž pro ni hovoří lepší vzájemné zápasy.

Střelec čtvrtého gólu Sigmy Jan Navrátil (uprostřed), vlevo autor druhé trefy do teplické sítě Tomáš Chorý a Michal Ordoš, který dal třetí olomoucký gól.

Hanáci od úvodních minut hýřili aktivitou, důrazně Severočechy napadali, nutili je k chybám a vytvářeli si i střelecké příležitosti. Do vyložené šance se ale paradoxně dostali jako první hosté. Po centru Kroba hlavičkoval Potočný, kterého neuhlídal stoper Štěrba a gólman Buchta naštěstí pro domácí čaroval. Ze strany Teplic to však bylo na dlouho všechno.

O minutu později Štěrba svoji předchozí chybu napravil, když si naběhl na centr Falty z přímého kopu a hlavou dostal Sigmu do vedení. O čtyři minuty později udeřila znovu. Plška ještě vychytal Grigra, na dorážku Chorého však už byl krátký.

Domácí dál vytrvale útočili. Obrana Teplic nevěděla, kam dříve skočit. Ve 39. minutě Falta našel v šestnáctce Ordoše, ten si pohrál Vondráškem a pohodlně z blízka přidal třetí gól. Čtvrtý pak ještě do přestávky přidal tvrdou střelou Navrátil.

V podobném duchu pokračoval i druhý poločas. Teplicím nepomohlo ani dvojnásobné střídání. Sigma dál byla v laufu a v 59. minutě se podruhé a opět hlavou prosadil Štěrba, jenž zaskakoval za distancovaného Šindeláře. Domácí pak postupně spálili další velké šance. Trefil se až dvě minuty před koncem Mahmutovič.

30. kolo Synot ligy:
Sigma Olomouc - FK Teplice 6:0 (4:0)
Branky: 17. a 59. Štěrba, 21. Chorý, 39. Ordoš, 43. Navrátil, 88. Mahmutovič. Rozhodčí Proske - Kotík, Hock, žluté karty: Hála, Petr - Fillo, Krob, Tsikaridze, 4963 diváků, poločas 0:0.
Olomouc: Buchta - Hála, Šterba, Radakovič, Falta - Petr, Plšek, Ordoš (85. Houska), Ševčík, Navrátil (63. Štěpán) - Chorý (74. Mahmutovič).
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner (46. Tsikaridze), Jeřábek, Krob (46. Kukec) - Hora, Fillo, Kodeš, Vachoušek (66. Táborský), Nivaldo - Potočný.