Německo - Slovensko 1:3Šok pro Němce! Nejdřív udeřili Hamšík a plzeňský Ďuriš, pak kroupy. A následovala potupa

Augsburg

Slovenští fotbalisté se dočkali povzbudivého výsledku před nadcházejícím ME. Vyhráli v Augsburgu nad Německem 3:1. Domácí favorit v přípravě na šampionát vedl gólem Maria Gómeze. Pak zažil dvojí šok. Slovenská družina využila z minima šancí maximum, nejprve se exkluzivně trefil Marek Hamšík, obrat dovršil plzeňský Michal Ďuriš a přestávku protahovaly povětrností problémy - smršť doprovázená krupobitím. Po pauze přidali Slováci třetí gól. Rovněž 3:1, a to nad Bosnou, vyhrálo Španělsko, které se na ME střetne i s Českem.

Husté krupobití zasypalo stadión v Augsburgu během přípravného duelu Německa se Slovenskem.

Zejména v první půli další šance domácích likvidoval plzeňský brankář Matúš Kozáčik. Vedle něj a Ďuriše nastoupil v základní sestavě Slovenska i třetí fotbalista Viktorie záložník Patrik Hrošovský. Posledních pět minut odehrál jablonecký středopolař Ján Greguš.

Hráči se během přestávky opakovaně odebrali zpět do šaten, ale zápas se zpožděním přece jen mohl pokračovat. Ovšem již na hrací ploše s množstvím louží.

Slovákům to vcelku vyhovovalo.

Juraj Kucka ve druhé půli potupil německého gólmana Marka-André ter Stegena. Ten se snažil zachytit ránu zblízka, ale míč mu proklouzl mezi nohama do brány...

Pro Slováky to byl druhý duel v závěrečném přípravném bloku. V pátek zdolali Gruzii 3:1.

Šampióni letos poprvé zvítězili

Španělé, kteří se ve skupině ME utkají s českým týmem, porazili oslabenou Bosnu a Hercegovinu 3:1. Úřadující evropští šampióni po březnových remízách s Itálií a Rumunskem letos poprvé zvítězili. Plzeňský útočník Michal Ďuriš pomohl Slovensku gólem k senzační výhře 3:1 na hřišti mistrů světa Němců.

Španělský trenér Vicente del Bosque postrádal většinu tradičních opor včetně hráčů z madridských celků Realu a Atlética, kteří v sobotu absolvovali finále Ligy mistrů. Reprezentační debut si tak odbyli brankář Sergio Asenjo, obránce Héctor Bellerín či záložník Marco Asensio.

Favoritovi se ve švýcarském St. Gallenu povedl úvod a mezi 11. a 18. minutou vstřelil dvě premiérové branky za národní tým Nolito. Bosna snížila po hlavičce Emira Spahiče, který však byl na konci první půle vyloučen. Španělé využili přesilovku až ve čtvrté minutě nastavení díky střídajícímu Pedrovi.

Další český soupeř na ME Turecko v Antalyi zdolal 1:0 Černou Horu až díky trefě Mehmeta Topala ze čtvrté nastavené minuty. Svěřenci Fatiha Terima v tomto roce zvítězili ve třetím ze čtyř zápasů a nestačili pouze na Anglii.

Češi 13. června proti Španělsku v Toulouse Euro zahájí, pak svěřence Pavla Vrby ve skupině D čeká Chorvatsko (17. června) a Turecko (21. června).

Přípravná fotbalová utkání:
Atlanta: Mexiko - Paraguay 1:0 (1:0)
Branka: 32. Guardado.
Seattle: Peru - Salvador 3:1 (1:0)
Branky: 11. Ruidíaz, 60. Polo, 90.+3 Yotún - 81. Bonilla.
Kansas City: USA - Bolívie 4:0 (2:0)
Branky: 26. a 52. Zardes, 37. Brooks, 69. Pulisis.
Los Angeles: Guatemala - Arménie 1:7 (1:2)
Branky: 7. Ruíz - 39., 60., 70. a 72. Mchitarjan, 45. Manučarjan, 50. Kadimjan, 84. Badojan.
Schwadorf: Makedonie - Ázerbájdžán 3:1 (2:0)
Branky: 20. Radeski, 33. Pandev, 90.+2 Nestorovski - 73. Ismajlov z pen.
Hartberg: Albánie - Katar 3:1 (2:1)
Branky: 23. Ajeti, 40. Lenjani, 64. Sadiku - 2. Abdelkarim Hassan.
St. Gallen: Španělsko - Bosna a Hercegovina 3:1 (2:1)
Branky: 11. a 18. Nolito, 90.+4 Pedro - 29. Spahič. ČK: 45.+1 Spahič.
Sestava Španělska: Asenjo - Bellerín, San José (83. Fornals), Bartra, Azpilicueta - Fábregas (60. D. Llorente), Bruno - Asensio (60. Williams), Silva (46. Suárez), Nolito (60. Oiarzabal) - Aduriz (46. Pedro). Trenér: Del Bosque.
Augsburg: Německo - Slovensko 1:3 (1:2)
Branky: 13. Gómez - 41. Hamšík, 44. Ďuriš, 52. Kucka.
Antalya: Turecko - Černá Hora 1:0 (0:0)
Branka: 90.+4 Topal.
Sestava Turecka: Babacan - Özbayrakli, Calik, Topal, Erkin (72. Köybasi) - Tufan (83. Potuk), Özyakup (58. Sahin) - Sen (46. Mor), Calhanoglu (58. Yilmaz), Turan - Tosun (70. Malli). Trenér: Terim.
Turín: Rumunsko - Ukrajina 3:4 (1:1)
Branky: 23. Torje, 74. Alibec, 84. Stanciu - 43. Zozulja, 48. Zinčenko, 54. Konopljanka, 59. Jarmolenko.
Ta'Qali: Itálie - Skotsko 1:0 (0:0)
Branka: 57. Pellé.
Porto: Portugalsko - Norsko 3:0 (1:0)
Branky: 13. Quaresma, 65. Guerreiro, 71. Eder.