Kvitová - Svitolinová 6:3, 6:4Kvitová je v osmifinále US Open. Bez ztráty setu!

oc, mmSport.cz

Ve druhé sadě si sice znovu trochu pohrála s nervy svých fanoušků, ale osmifinále US Open jí nakonec neuniklo. Tenistka Petra Kvitová zdolala ve 3. kole Ukrajinku Elinu Svitolinovou 6:3, 6:4 a na závěrečném grandslamu sezóny ještě neztratila ani set! Postupem mezi posledních 16 hráček dvouhry si vylepšila letošní grandslamové maximum z Paříže a o zopakování nejlepšího newyorského výsledku, loňského čtvrtfinále, bude hrát s druhou nasazenou Němkou Angelique Kerberovou, která porazila dvakrát 6:1 Catherine Bellisovou z USA.

Petra Kvitová má důvod k úsměvu, na letošním US Open už je v osmifinále a ještě neztratila ani set.

Svitolinová na srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro šokovala vítězstvím nad světovou jedničkou Serenou Williamsovou, na Kvitovou pak ale ve čtvrtfinále nestačila a uhrála jen dva gamy. Šestadvacetiletá česká tenistka tak zvýšila v bilanci vzájemných zápasů na 3:1.

Také na betonu v New Yorku měla Kvitová dlouho navrch. V úvodní sadě získala třikrát podání ukrajinské hráčky, která je ve světovém žebříčku pouze o tři místa níž než ona, a v druhém setu dokonce vedla už 4:0. Pak ale začala chybovat a dovolila Svitolinové vyrovnat.

Obrat ale nepřišel. V desáté hře se Kvitová propracovala za stavu 40:30 k mečbolu, který ještě po bekhendovém úderu do autu neproměnila, při následující výhodě ale soupeřka poslala míč do sítě. Zápas trval hodinu a 11 minut.

Tenisové US Open:
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Kvitová (14-ČR) - Svitolinová (22-Ukr.) 6:3, 6:4
Čtyřhra - 2. kolo:
Matteková-Sandsová, Šafářová (12-USA/ČR) - Arruabarrenaová, Savčuková (Šp./Ukr.) 6:4, 6:1
Görgesová, Karolína Plíšková (8-Něm./ČR) - Chiricová, Riskeová (USA) 6:1, 6:3.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Kubot (6-ČR/Pol.) - Juraková, Martin (Chorv./Fr.) 7:6 (7:5), 6:3
Kudrjavcevová, Lipsky (Rus./USA) - Hradecká, Matkowski (8-ČR/Pol.) 7:5, 6:7 (3:7), 11:9.
Krejčíková, Draganja (ČR/Chorv.) - Ostapenková, Marach (Lot./Rak.) 6:1, 6:4,