Plzeň - Jablonec 3:1Plzeň vede tabulku už o čtyři body

53. Hrošovský 2 : 0
57. Hejda 3 : 0
67. Doležal 3 : 1

Plzeň

Fotbalisté Plzně ve 13. kole první ligy vyhráli 3:1 nad Jabloncem a před reprezentační pauzou mají na prvním místě tabulky už čtyřbodový náskok na druhý Zlín. Navíc využili zaváhání všech ostatních soupeřů z popředí tabulky. Úřadujícího mistra poslal do vedení Tomáš Hořava, krátce po změně stran zvyšovali Patrik Hrošovský a Lukáš Hejda. Severočeši už jen snížili díky Martinu Doležalovi. Plzeň tak z posledních devíti zápasů ztratila jen dva body, Jablonec naopak poprvé prohrál pod koučem Zdeňkem Kluckým.

Tomáš Hořava (vpravo ležící) z Plzně vstřelil první branku utkání s Jabloncem.

Do plzeňské sestavy se po dvouzápasové pauze vrátil uzdravený Zeman a na hřišti patřil k nejlepším hráčům utkání, když na levé straně neustále zaměstnával obranu Jablonce. Dokonce se podílel na všech třech gólech.

Poprvé domácí zahrozili ve 14. minutě, kdy po standardní situaci a následném pasu za obranu trefil Hubník ve skluzu tyč. Krátce na to už ale Plzeň udeřila. Limberský uvolnil Zemana, který centrem našel hlavu Hořavy a ten se trefil přesně k tyči.

Jablonec měl jen náznaky šancí po brejcích. Po jednom z nich se míč dostal k Teclovi, ale jeho střelu obrana Viktorie srazila na roh. Hostující obrana byla v mnohem větší permanenci. Hejda neuspěl se svou hlavičkou po rohovém kopu a v zakončení se trápil zejména útočník Krmenčík. Ve velké šanci promáchl, pak utekl obraně, ale z úhlu netrefil branku. Po změně stran pak Krmenčíka dvakrát vychytal gólman Hrubý.

Plzeňský útočník se tak raději změnil v nahrávače. V 53. minutě vyrazili domácí do brejku, Zeman vysunul Krmenčíka, který našel zcela volného Hrošovského a slovenský reprezentant vstřelil svůj druhý gól za poslední tři ligové sezony.

A za další čtyři minuty udeřila Plzeň potřetí. Zeman zahrával standardní situaci, centr jeden z obránců přizvedl, Krmenčík ještě stihl míč u zadní tyče, vrátil ho do malého vápna a Hejda do doklepl do odkryté branky. Byl to pro něj už čtvrtý ligový gól v této sezoně.

Jablonec ještě vykřesal naději v 67. minutě, když po Teclově centru se Doležal prosadil mezi oběma stopery Plzně a snížil. Víc už ale Viktoria hostům nedovolila a pohlídala si důležité vítězství.

13. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - FK Jablonec 3:1 (1:0)
Branky: 16. Hořava, 53. Hrošovský, 57. Hejda - 67. Doležal. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Kříž. ŽK: Kozáčik - Masopust. Diváci: 8879.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Hubník, Limberský - Hromada, Hrošovský - Kopic (89. Ďuriš), Hořava, Zeman (71. Kovařík) - Krmenčík (81. Poznar). Trenér: Pivarník.
Jablonec: Hrubý - Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš - Tecl, Pospíšil (71. Mehanovič), Trávník, Jiráček, Hanousek - Doležal. Trenér: Klucký.