Brno - Karlovy Vary 8:2Brno se po výhře nad Karlovými Vary vrátilo na první místo

Brno

Hokejisté Komety Brno se vrátili po klopýtnutí Třince na první místo v tabulce, když v 19. kole extraligy deklasovali poslední tým tabulky Karlovy Vary 8:2. Tři góly Brna vstřelil kapitán Leoš Čermák, dva góly a dvě asistence si připsal další útočník Martin Zaťovič. Západočeši už pět zápasů po sobě nebodovali. Krok drželi se soupeřem po dvě třetiny, v poslední zcela odpadli, alespoň v ní však po 14 třetinách bez vstřeleného gólu konečně skórovali.

Zleva brankář Karlových Varů David Honzík, starší dorostenec Martin Nečas a autor gólu Martin Zaťovič z Brna a Vladimír Sičák z Karlových Varů.

Utkání nemělo tak jednoznačný průběh, jak napovídá výsledek. Brňané se po reprezentační přestávce nemohli dlouho dostat do obvyklého tempa. Trápili se v přechodu do protiútoků, nepřesně kombinovali i stříleli. Karlovarští se naopak od úvodních minut pustili odvážně do favorizovaného protivníka. Vsadili na útočnou hru, napadali protivníka hned po ztrátě kotouče. Jedinou jejich slabinou byla koncovka, které chyběla přesnost i důraz. V závěru úvodní třetiny špatným střídáním nabídli protivníkovi úvodní přesilovku, kterou zkušená Kometa s dávkou štěstí využila. V 19. minutě Zaťovičovu střelu tečoval hostující obránce Sičák a kotouč obloučkem přeletěl nad ramenem bezmocného brankáře Honzíka.

Na nepříznivý stav zareagovali Západočeši ve druhé třetině zvýšením důrazu v osobních soubojích. Z herního trápení Kometu nepozvedla ani druhá branka, kterou vstřelil Nečas opět při přesilovce. Hosté navzdory nepříznivému stavu nesložili zbraně. V rozmezí minuty nejdříve Dvořák trefil tyčku a vyloženou šanci ke skórování nevyužil Skuhravý, jenž nedokázal přehodit brankáře Čiliaka. Brňané byli mnohem produktivnější. Před koncem druhé třetině po Gulašiho přihrávce přidal třetí branku Kvapil.

Po ní už hokejisté Karlových Varů zcela odpadli, Kometa ovládla režii zápasu a odskočila až do vedení 5:0. Západočeši vytvořili nový nelichotivý rekord extraligy, když 287 minut a 57 sekund nevstřelili branku. Jejich čekání na gól pak ukončil útočník Jakub Flek. Předcházející rekord bez vstřelené branky drželo Kladno, které v sezóně 2013/14 neskórovalo 254 minut a jednu sekundu. Debakl však Energie neodvrátila.

19. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 8:2 (1:0, 2:0, 5:2)
Branky a nahrávky: 19. Zaťovič (M. Erat, Štencel), 31. Nečas (Zaťovič, M. Erat), 38. M. Kvapil (Gulaši, M. Erat), 46. L. Čermák (Vincour, Trška), 48. Novák (Štencel, Zaťovič), 54. L. Čermák (Vincour), 56. Zaťovič (V. Němec, Štencel), 57. L. Čermák (J. Káňa II, Malec) - 48. Flek (Rýgl), 58. Mikulík (Harkabus). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Polák - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. Diváci: 7700 (vyprodáno).
Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, F. Král, od 41. navíc Mikyska - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vincour, L. Čermák, J. Káňa II - Novák, Raška, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Pešout, Pokorný a Haken.
Karlovy Vary: Honzík - Dujsík, Harant, M. Rohan, Sičák, Rýgl, T. Dvořák - Mikulík, Tuominen, T. Rachůnek - V. Tomeček, Gríger, Mullane - Kindl, Skuhravý, Vachovec - Flek, Stloukal, Harkabus. Trenéři: Tlačil a Antonik.