Boston - Tampa Bay 4:1Florida prohrála a trenér dostal padáka! Pastrňák vstřelil třináctý gól v sezóně, Voráček hvězdou zápasu

Boston

David Pastrňák vstřelil třináctý gól v této sezóně NHL a pomohl hokejistům Bostonu k vítězství 4:1 nad Tampou Bay. David Krejčí se na výhře Bruins, kteří uspěli po sérii tří porážek, podílel jednou přihrávkou. Jednu asistenci si připsal i Jaromír Jágr, ale Florida nedotáhla nadějně rozjetý zápas s Carolinou a nakonec odjela s prázdnou po prohře 2:3, což odnesl vyhazovem kouč Gerard Gallant. Další český útočník Jakub Voráček byl vyhlášen první hvězdou nedělního utkání, v němž gólem a nahrávkou přispěl k výhře Philadelphie 5:3 nad Calgary.

Bostonský David Pastrňák oslavuje se svými spoluhráči gól.

Pastrňák vynechal tři listopadové duely kvůli zranění v horní části těla, po návratu do sestavy ale skóroval v každém ze tří zápasů. Více branek než dvacetiletý český talent vstřelil v tomto ročníku NHL pouze věhlasný Sidney Crosby z Pittsburghu.

Zápas rozhodla druhá třetina, v níž se Bruins prosadili třikrát. Krejčí přihrál v 38. minutě bekhendovým nahozením od mantinelu Jimmymu Hayesovi na premiérový gól v sezóně, který znamenal zvýšení na 3:0. Český útočník si připsal třináctý bod, z toho jedenáctý za přihrávku.

Pastrňák pak z podobného místa skóroval v 50. minutě. Od hrazení poslal puk před branku a puk se od nohy bránícího Tylera Johnsona odrazil za záda gólmana Bena Bishopa.

Voráček se zapsal do statistik poprvé po šesti zápasech, v nichž vyšel bodově naprázdno. Nejprve v 18. minutě přihrál na vyrovnávací gól na 1:1, když podél levého mantinelu zavezl puk do útočného pásma, zajel až za branku, odkud našel Michaela Raffla a ten bekhendem překonal Chada Johnsona. Hned v první minutě druhé třetiny pak svým osmým gólem v sezóně dostal Letce do vedení 2:1 poté, co si v přesilové hře jeho přihrávku před branku srazil do vlastní sítě obránce Mark Giordano.

Domácí hokejisté do druhé přestávky přidali ještě další dva góly a získali rozhodující náskok. Solidním výkonem a 29 zákroky přispěl k výhře Flyers při debutu v NHL brankář Anthony Stolarz, který dostal příležitost i kvůli zranění Michala Neuvirtha. Jeho krajan Michael Frolík odehrál v dresu Calgary jubilejní 600. zápas v NHL.

Jágr měl prsty v obou gólech Panterů

Florida vedla nad Carolinou 2:0 po deseti minutách hry. V 6.minutě otevřel skóre Jonathan Marchessault, který v přesilové hře dorazil do branky puk po střele Jágra. Český útočník pak v polovině úvodní dvacetiminutovky dobře clonil před brankou při střele Aarona Ekblada, kterou si gólman Michael Leighton nakonec vyrážečkou srazil za vlastní záda.

Jenže ve druhé třetině domácí Hurricanes předvedli gólový hurikán a třemi trefami v rozmezí 3 minut a 28 sekund otočili skóre ve svůj prospěch. Panteři už ve zbytku utkání nedokázali zareagovat a pak přišlo překvapení v podobě odvolání kouče. "Byl jsem propuštěn," oznámil Gallant reportérovi webu nhl.com, když opouštěl arénu v Raleighu v taxíku poté, co si nechal vyložit svá zavazadla z týmového autobusu, mířícího na letiště. Panthers čeká v úterý další duel v Chicagu.

Podle informací televizní stanice TSN spolu s Gallantem končí i jeho asistent Mike Kelly. Na střídačku by se měl postavit generální manažer Tom Rowe, jenž ještě v minulé sezóně vedl farmářský tým v AHL.

Třiapadesátiletý Gallant vedl Floridu od října 2014. V uplynulé sezóně získal s klubem rekordní počet 103 bodů, Panthers vyhráli Atlantickou divizi a Gallant se dostal mezi finalisty na Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra roku. V letošním ročníku ale i kvůli rozsáhlé marodce zatím hokejisté Floridy zaostávají za příčkami zaručující účast v play off, když vyhráli 11 z 22 zápasů.

Jágr dostihl Cheliose

Čtyřiačtyřicetiletý Jágr zaznamenal další posun v historických tabulkách, když sehrál 1651. zápas v NHL a vyrovnal se na pátém místě bývalému obránci Chrisi Cheliosovi. V příštím duelu se třetí nejproduktivnější hráč historie soutěže dotáhne na čtvrtého Marka Recchiho, který má na kontě 1652 startů. Jágr nasbíral už 1879 bodů a jen osm jej dělí od druhého Marka Messiera.

Čtvrtou výhru za sebou oslavili hokejisté Ottawy, kteří vyhráli 2:0 na ledě New York Rangers. Strůjcem triumfu byl brankář Craig Anderson, který zneškodnil všech 33 střel. Čistým kontem se blýskl také Connor Hellebuyck, jenž 42 zákroky dovedl Winnipeg k výhře 3:0 nad Nashvillem.

Posedmé v sezóně skóroval Radim Vrbata a přispěl k výhře Arizony 2:1 na ledě Edmontonu. Český útočník v 17. minutě otevřel skóre, když střelou z téměř nulového úhlu zaskočil brankáře Cama Talbota.

Domácí vyrovnali v 51. minutě trefou Milana Lucice, čtyři minuty před koncem však rozhodl o vítězství hostů Jamie McGinn. Kojoti tak porazili Olejáře v 25. vzájemném zápase v řadě, což je aktuálně nejdelší série v NHL.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Boston - Tampa Bay 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 23. D. Moore, 33. Backes, 38. J. Hayes (Krejčí), 50. Pastrňák - 58. Drouin. Střely na branku: 30:31. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask, 2. Krug, 3. J. Hayes (všichni Boston).
Winnipeg - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 36. Stafford, 60. Scheifele, 60. Lowry. Střely na branku: 24:42. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Stafford (oba Winnipeg), 3. Saros (Nashville).
Edmonton - Arizona 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 51. Lucic - 17. Vrbata, 57. McGinn. Střely na branku: 42:23. Diváci: 18 347. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Klefbom (Edmonton).
Philadelphia - Calgary 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 18. Raffl (Voráček), 21. Voráček, 28. VandeVelde, 28. Simmonds, 50. Ljubimov - 8. Brodie, 49. Tkachuk, 59. Chiasson. Střely na branku: 43:32. Diváci: 19 408. Hvězdy zápasu: 1. Voráček, 2. Simmonds, 3. Stolarz (všichni Philadelphia).
Carolina - Florida 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)
Branky. 26. Stalberg (Nestrašil), 28. Skinner, 29. Ryan - 6. Marchessault (Jágr), 10. Ekblad. Střely na branku: 27:33. Diváci: 8124. Hvězdy zápasu: 1. Leighton, 2. Skinner, 3. Tennyson (všichni Carolina).
New York Rangers - Ottawa 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: 22. Pageau, 37. Stone. Střely na branku: 33:20. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Anderson, 2. Pageau, 3. Stone (všichni Ottawa).