Austrálie - Česko 3:0Čeští tenisté musejí v Davis Cupu do baráže. Šátral s Veselým prohráli v Austrálii i čtyřhru

Melbourne

Čeští tenisté musejí v Davis Cupu do baráže. V utkání prvního kola této týmové soutěže totiž před závěrečnými dvouhrami prohrávají v Austrálii 0:3 a výsledek již nemohou zvrátit. Do baráže Čechy definitivně poslala čtyřhra. Jan Šátral a Jiří Veselý v ní podlehli páru John Peers a Sam Groth po setech 3:6, 2:6, 2:6. Bídné vystoupení českého týmu podtrhlo, že během tří odehraných duelů nezískali ani set.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Setřih čtyřhry v utkání Austrálie - ČR.Video: sntv

Na australské straně stál proti české dvojici čerstvý vítěz grandslamového Australian Open ve čtyřhře John Peers, i proto byli domácí favority. Když ve čtvrté hře první sady ztratil svůj servis Šátral, zdálo se, že se předpokládaný scénář začne naplňovat. Jenže nervózní Peers při svém podání udělal dvě dvojchyby a české duo si brejk vzalo zpět. Následně bylo srovnáno na 3:3.

Za chvíli už ale opět měla náskok australská dvojice, protože Šátral neudržel ani svůj druhý servis. V domácím táboře vládla dobrá nálada. Singlista Nick Kyrgios na lavičce poléval týmovou dvojku Thompsona studenou vodou a smál se na celé kolo. Pohodu v australském táboře jen potvrdil vyhraný set domácího páru v poměru 6:3.

Hosté nabrali další manko hned v úvodu druhé sady, kdy ztratil servis také Veselý. Z lavičky české duo potleskem marně burcoval zkušený Radek Štěpánek, jehož nepustilo na kurt zranění. Australané náskok dokázali brzy ještě zvýraznit, protože Veselý nezvládl ani další své podání. Na domácí straně se navíc rozehrál Peers, což nevěstilo pro české barvy nic dobrého. Druhý set vyhrálo domácí duo poměrem 6:2 za osmadvacet minut.

Třetí sadu pak odehráli Australané v exhibičním tempu. Za dvanáct minut rychle vedli 3:0 a nebylo pochyb o tom, že si připíšou rozhodující postupový bod. Jedinou útěchou pro český pár byl alespoň vyhraný Šátralův servis, kterým odvrátil potupného kanára. Australané set vyhráli 6:2 a mohou slavit postup do čtvrtfinále Davis Cupu. Češi musejí po dvou letech opět do baráže. Ta se bude hrát v polovině září.

"Hodnotí se to velmi špatně. Jeli jsme sem s tím, že zkusíme překvapit, ale nepřekvapili jsme ničím. Velmi hladce jsme prohráli všechny tři zápasy, i když kvalita byla na australská straně. To ukázali jak v deblu, tak ve včerejších singlech," řekl Radiožurnálu a webu tenisovysvet.cz český kapitán Jaroslav Navrátil. "Přál bych si, abychom byli v září kompletní a udělali maximum pro to, abychom nesestoupili," dodal Navrátil, který postrádal hlavně týmovou jedničku Tomáše Berdycha.