Hradec Králové - Plzeň 6:3Hradec zdolal Plzeň poprvé v sezóně, hattrickem se blýskl Knotek

Hradec poprvé v sezoně zdolal Plzeň, hattrickem se blýskl Knotek Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 47. kole extraligy Plzeň 6:3 a počtvrté za sebou naplno bodovali. Mountfield tak ukončil sérii pěti porážek za sebou ve vzájemných zápasech. Hattrickem se v dresu vítězů blýskl útočník Tomáš Knotek.

Zleva Blaž Gregorc, Tomáš Knotek, Jiří Šimánek a Zdeněk Čáp (všichni z Hradce Králové) oslavují gól proti Plzni.

Domácí se brzy dostali do vedení. Už ve čtvrté minutě totiž pohotově zakončil kombinaci s Bednářem Kukumberg. K zachování skóre poté výrazně přispěl brankář Rybár, který minutu po gólu neuvěřitelným zákrokem lapačkou zastavil Kracíkův pokus.

To byla důležitá chvíle, protože v 9. minutě Mountfield náskok znásobil. Skvělou individuální akci předvedl Knotek - nejprve si v otočce zpracoval puk a pak zvládl i efektní bekhendový blafák. Východočeši však dvougólový odstup dlouho neudrželi: útočník Svoboda zakončil hned o minutu později nájezd z pravé strany tvrdou střelou do horního rohu.

Druhá třetina začala vyrovnávací brankou. Ve 22. minutě Kratěna dorazil zblízka Rybárem vyražený puk. Domácí mohli překlopit skóre na svou stranu ve 28. minutě, Picard však neproměnil výbornou Jarůškovu přihrávku.

Od té chvíle byli nebezpečnější hosté. Nezastavily je ani dvě přesilovky Hradce. V obou případech šel na trestnou lavici střelec Kubalík, druhý postih přišel hned šest vteřin po tom prvním. V oslabení měl velkou šanci plzeňský Svoboda, Rybár však jeho samostatný únik zlikvidoval. Stejně si vedl i při Lvově příležitosti.

Ve třetí třetině už domácím přesilovka vyšla. Ve 42. minutě Kukumberg v dobré pozici nevystřelil, puk přistrčil Jarůškovi a ten překonal Machovského. O čtyři minuty později se po přihrávce od pravého mantinelu tečí prosadil Dragoun a v 52. minutě rozebrala trojice Jarůšek - Picard - Knotek obranu rychlou souhrou. Knotek skóroval a Plzeň vyměnila brankáře, Machovského vystřídal Hylák.

Hosté poté snížili v přesilovce, dorážkou pokořil Rybára Lev, jenže v 59. minutě uzavřel hattrick Knotek a bylo rozhodnuto.

47. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 6:3 (2:1, 0:1, 4:1)
Branky a nahrávky: 4. Kukumberg (Jaroslav Bednář, Pláněk), 9. T. Knotek (Jarůšek, Gregorc), 42. Jarůšek (Kukumberg, Newton), 46. Dragoun (Červený, Dietz), 52. T. Knotek (Picard, Jarůšek), 59. T. Knotek (Jarůšek, Picard) - 10. T. Svoboda (D. Kubalík, Kracík), 22. Kratěna (Čerešňák, M. Procházka), 54. Lev (M. Procházka, Kadlec). Rozhodčí: Hradil, Horák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4920.
Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Čáp - Červený, Dragoun, Šimánek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej - Jarůšek, T. Knotek, Picard - Köhler, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
Plzeň: Machovský (52. Hylák) - Kadlec, Němeček, Moravčík, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - T. Svoboda, Kracík, D. Kubalík - M. Procházka, Kratěna, Lev - Schleiss, Preisinger, Stach - Vracovský, Koreis, Hrnka. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.