Plzeň - Sokolov 3:2Horváthův Sokolov potrápil v přípravě Plzeň, Sparta pod Stramaccionim rozdrtila Karlovy Vary

Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli v přípravě nad druholigovým Sokolovem, který vedla v roli trenéra někdejší hráčská ikona úřadujícího vicemistra - Pavel Horváth - těsně 3:2. Sparta se ukázala poprvé pod italským trenérem Andreou Stramaccionim a do sítě divizních Karlových Varů nasázela šest branek. Hattrickem se blýskl kanonýr David Lafata.

Sparťanský kanonýr David Lafata měl v přípravném utkání proti divizním Karlovým Varům nabito. Při výhře 6:0 nastřílel polovinu gólů letenského mužstva.

Trenér Pavel Vrba dal v základní sestavě poprvé příležitost brankáři Aleši Hruškovi, jenž na západ Čech přestoupil z Příbrami, a ten hned udržel čisté konto. Branky totiž začaly padat až po přestávce, kdy už byl mezi tyčemi Bolek.

Plzni do vedení pomohla hrubka gólmana soupeře, který si srazil do sítě centr Kopice. Po hodině hry favorit navýšil náskok, když se po souhře Pfeifera s Bakošem gólově prosadil Suchan. A aby toho nebylo málo, za dalších deset minut slavil gól i střelec Michael Krmenčík. Sokolov ale duel nezabalil a postaral se o to, že gólové hody pokračovaly. Plzeň nakonec brala těsnou výhru 3:2. Plzeň tak vyhrála i čtvrtý přípravný zápas.

Z vítězství se v souboji mistrů těšila pražská Slavia. Ta porazila Žilinu jasně 4:0. Více o utkání čtěte ZDE.

Ital Stramaccioni má první výhru, Lafata nastřílel hattrick

Sparta v prvním utkání pod vedením italského trenéra Andrey Stramaccioniho porazila Karlovy Vary vysoko 6:0. Třemi góly se na vítězství v přípravném utkání ve Františkových Lázních podílel útočník David Lafata, dvě branky přidal střídající Josef Šural.

Letenští do zápasu nasadili zatím jen tři letní posily. V obraně nastoupil od začátku stoper Lukáš Štetina a v záloze pak Vukadin Vukadinovič. Po přestávce se do hry zapojil také Eldar Čivič. Kromě nich letenský celek přivedl ještě útočníka Marca Janka a záložníky Tala Ben Chaima se Srdjanem Plavšičem.

Pražané, pro které šlo po týdenním kondičním soustředění o první přípravné utkání, nedali soupeři šanci. První poločas Sparta vyhrála díky Lafatovi 2:0 a krátce po přestávce přidala během osmi minut další tři branky. Skóre pak v 80. minutě uzavřel Matěj Pulkrab.

Navrátilec Baroš už hrál za Ostravu

Útočník Milan Baroš má za sebou první start po návratu do Ostravy. Bývalý český reprezentant v dnešním přípravném utkání s druholigovým Znojmem nastoupil do druhého poločasu, ale střelecky se neprosadil. Fotbalisté Baníku i přesto vyhráli 3:1.

Baník poslal do vedení už v 9. minutě Tomáš Poznar, v závěru poločasu přidal druhý gól Tomáš Hykel, ale těsně před pauzou snížil Jakub Teplý. Po přestávce už skóroval pouze ostravský Jakub Šašinka. Ostrava po vítězství 3:1 nad Karvinou vyhrála stejným poměrem i druhý přípravný zápas.

Baroš v Ostravě odstartoval v roce 1998 kariéru a po návratu ze zahraničí v Baníku působil už v roce 2013 a v sezoně 2014/15. Poté nastupoval za Mladou Boleslav a Liberec. V cizině si zahrál například za Aston Villu, Lyon, Galatasaray nebo Liverpool, se kterým v roce 2005 vyhrál Ligu mistrů

Přípravné fotbalové zápasy
Viktoria Plzeň - Sokolov 3:2 (0:0)
Branky: 48. vlastní Šiman, 61. Suchan, 69. Krmenčík - 79. Machek, 89. Ševčík.
Plzeň: I. poločas: Hruška - Řezník, Hubník, Hájek, Limberský - Hrošovský, Živulič - Petržela, Kolář, Zeman - Řezníček. II. poločas: Bolek - Řezník, Hejda, Vacovský, Janža - Hořava, Suchan - Kopic, Bakoš, Pfeifer - Krmenčík. Trenér: Vrba
Sparta Praha - Karlovy Vary 6:0 (2:0)
Branky: 25., 36. a 54. Lafata, 48. a 56. Šural, 80. Pulkrab.
Sparta: Bičík (70. Vorel) - Karavajev (61. Pulkrab), Štetina, M. Kadlec (46. Šural), Vatajelu (46. Čivič) - Zahustel, Mareček (61. Chvátal), Vukadinovič (61. Piško), V. Kadlec (46. Juliš), M. Frýdek - Lafata. Trenér: Stramaccioni.
Slavia Praha - Žilina 4:0 (2:0)
Branky: 21. Škoda, 41. Van Buren z pen., 67. Rotaň, 83. Trubač.
Slavia: Laštůvka (75. Otáhal) - Bořil, Frydrych (46. Bílek), Jugas (61. Deli), Flo (61. Švento) - Ščuk - Mingazov (46. Tecl), Rotaň (70. Trubač), Hušbauer (70. Alvir), Van Buren (75. Musa) - Škoda (61. Mešanovič). Trenér: Šilhavý.
1. FC Slovácko - Skalica 0:3 (0:1)
Branky: 3. vlastní Reinberk, 55. Jakubek, 88. Silný.
Slovácko: I. poločas: Daněk - Juroška, Machalík, Rezek, Navrátil, Divíšek, Zajíc, Havlík, Reinberk, Břečka, Daníček. II. poločas: Daněk - Hellebrand, Rada, Ju Kang-hjon, Ťok, Šimko, Sadílek, Vasiljev, Kubala, Chyla, Tkáč (51. Reinberk). Trenér: Levý.
Sigma Olomouc - Pardubice 2:1 (0:1)
Branky: 65. Zahradníček z pen., 79. Kalvach - 26. Řezníček.
Olomouc: Buchta - Sladký (46. Štěrba), Škerle, Polom, Vepřek (46. Jemelka) - Manzia (46. Zahradníček), Plšek (69. Antl), Kalvach (46. Radakovič), Buchvaldek (76. Kalvach), Falta (57. Ambrozek) - Linhart (62. Manzia). Trenér: Jílek.
Dukla Praha - Neugersdorf 1:0 (1:0)
Branka: 30. Holenda.
Dukla - I. poločas: Rada - Douděra, Ostojič, Podaný, Preisler - Kozel, Hanousek, Mustedanagič - Brandner, Holenda, Koval. II. poločas: Hruška - Kušnír, Šimek, Šimůnek (84. Mustedanagič), Preisler (83. Kozel) - Bilovský, Hanousek, Brejcha - Vlček, Schranz, Brabenec. Trenér: Hynek.
Viktoria Žižkov - Vysočina Jihlava 1:2 (0:2)
Branky: 69. Vild - 33. a 43. Ikaunieks
Jihlava - I. poločas: Rakovan - Tlustý, Vedral, Krejčí, Nový - Záviška, Zoubele, Nerad, Popovič - Ikaunieks, Rabušic. II. poločas: Hanuš - Kryštůfek, Štěpánek, Mišůn, Novotný - Fulnek, Opluštil, Hronek, Písačka - Dvořák, Klíma. Trenér: Kopecký.
MFK Karviná - Górnik Zabrze 0:4 (0:2)
Branky: 25. Koj, 44. Angulo, 58. Wolsztynski, 70. Žurkowski.
Karviná: Ciupa - Štepanovský (46. Smrž), Piaček (72. Pina), Panák, Vondra - Šisler, T. Weber - Řapek (46. Duda), Kalabiška, Eismann (46. Puchel) - Wágner (46. Ramirez). Trenér: J. Weber.
1. zápas: Liberec - Hradec Králové 2:4 (1:2)
Branky: 21. Lemič z pen., 85. Knejzlík - 26. z pen. a 78. Súkenník, 10. Černý z pen., 53. Hašek.
Liberec: Franc - Šustek, Šustr, Lehoczki, Knejzlík - Dramé - Jelínek, Folprecht, Simič, Šulc - Lemič. Trenér: Trpišovský.
2. zápas: Liberec - Hradec Králové 2:3 (1:2)
Branky: 6. Kúdela, 71. Breite - 39. a 70. Pázler, 21. Vlkanova.
Sestava Liberce: Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Breite - Mikula, Bosančič, Potočný, Voltr - Da Silva. Trenér: Trpišovský.
Zbrojovka Brno - Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Branky: 53. Jakúbek - 41. Gešnábel.
Brno I. poločas: Halouska - Šural, Kijanskas, Vraštil, Jablonský (61. Buchta) - Polák - Krejčí, Pilík - Mikuš, Van Eijma, Fortes, II. poločas: Halouska - Vintr, Vraštil, Pavlík, Jablonský - Sedlák - Janošek, Jakúbek - Fortes, Van Eijma (75. Růsek), Lutonský. Trenér: Habanec.
Baník Ostrava - Znojmo 3:1 (2:1)
Branky: 9. Poznar, 41. Hykel, 69. J. Šašinka - 45. Teplý.
Ostrava I. poločas: Šustr - Sus, Breda, Zápotočný, Celba - Hykel, Hlinka, Pekár, Stáňa - Smékal, Poznar. II. poločas: Chmiel - Celba, Jakubov, Šindelář, Helešic - Sus (73. Breda), Panič, Hrubý, Hykel - Baroš, J. Šašinka. Trenér: Kučera.
Vlašim - FK Jablonec 0:3 (0:1)
Branky: 26. Masopust, 77. Breda z pen., 79. vlastní Tulio.
Jablonec I. poločas: Bárta - Jankovič, Pernica, Kouřil, Zelený - Považanec - Masopust, Pospíšil, Mehanovič - Janetzký, Mihálik. II. poločas: Richter - Jankovič, Lischka, Kodr, Hanousek - Hübschman - Rys, Janetzký, Breda - Mehanovič, Mihálik. Trenér: Klucký.
Norimberk - Bohemians Praha 1905 4:0 (2:0)
Branky: 35. a 37. Teuchert, 66. Behrens, 80. Gíslason.
Sestava Bohemians: Fryšták - Wiesner, Dostál, Šmíd, Kocič (65. Bartek) - Reiter (80. Blecha), Švec, F. Hašek (80. Jeslínek), Luts (12. Vaníček) - Kabajev (46. Kuchta), Mašek (65. Jirásek). Trenér: Martin Hašek st.