Šeriff Tiraspol - Legia Varšava 0:0České nezdary! Hloušek, Novák, Lecjaks a Černý se do Evropské ligy neprobojovali

Adamu Hlouškovi, Filipu Novákovi, Janu Lecjaksovi a Václavu Černému unikl postup do Evropské ligy, jejich celky nezvládly dnešní odvety 4. předkola. K Plzni, Slavii a Zlínu tak žádní další čeští aktéři nepřibyli. Už dříve bylo jasné, že český fotbal bude mít v soutěži zastoupení v Petru Čechovi (Arsenal), Vladimíru Daridovi (Hertha Berlín), Pavlu Kadeřábkovi (Hoffenheim), Michaelu Lüftnerovi (Kodaň) a Tomáši Pekhartovi (Beer Ševa).

Hloušek s Legií Varšava potřeboval v duelu na hřišti Šeriffu Tiraspol napravit překvapivou remízu 1:1 z domácího prostředí. Jenže vše zhatila 39. minuta, kdy stoper Michal Pazdan dostal nejprve žlutou kartu za úder loktem a ihned druhou za protesty u rozhodčího. Legia musela dohrávat v deseti a potřebný gól nevstřelila. Šeriffu tak stačila k postupu bezbranková remíza.

Midtjylland s Novákem si přivezl z prvního duelu s Apollonem Limassol prohru 2:3 a doma mu tak stačila výhra 1:0 či 2:1. Dokonce brzy vedl, jenže po změně stran srovnal maltský reprezentant Schembri a dánský celek už druhý gól nepřidal.

Dinamo Záhřeb s Lecjaksem doplatilo v souboji s přemožitelem Mladé Boleslavi ze 3. předkola Skënderbeu Korcë na pravidlo o brankách na hřišti soupeře. Zatímco doma s albánským sokem remizovalo 1:1, venkovní bezbranková remíza mu nestačila. Postupový gól Dinamo nedalo, přestože hrálo posledních 12 minut přesilovku.

Ajax prohrál doma s Rosenborgem Trondheim 0:1 a jako první inkasoval i v odvetě. V 38. minutě přišel do hry Černý, který pomohl hostům skóre otočit na postupový výsledek. Jenže Rosenborg si dokázal vzít postup zpět zásluhou dvou branek Samuela Adegbenra.

O senzaci se postaral makedonský celek Vardar Skopje, který po dvou výhrách 2:0 a 2:1 postoupil přes favorizované Fenerbahce Istanbul. Trápil se i Petrohrad, který postup přes Utrecht uhrál až v prodloužení po dvou gólech Alexandra Kokorina.

Evertonu pomohl k postupu přes Hajduk Split raketový nástup do druhé půle, když už po 16 vteřinách zařídila čerstvá posila Gylfi Sigurdsson srovnání na 1:1. Anglický celek už výsledek i díky chycené penaltě ubránil a po výhře 2:0 v prvním duelu postoupil.

Olexandrija - BATE Borisov 1:2 (1:0), první zápas 1:1, postoupil Borisov
Suduva Marijampole - Ludogorec Razgrad 0:0, první zápas 0:2, postoupil Ludogorec
Fenerbahce Istanbul - Vardar Skopje 1:2 (0:0), první zápas 0:2, postoupil Vardar
Videoton - Partizan Bělehrad 0:4 (0:3), první zápas 0:0, postoupil Partizan
Skënderbeu Korcë - Dinamo Záhřeb 0:0, první zápas 1:1, postoupilo Skënderbeu
Midtjylland - Apollon Limassol 1:1 (1:0), první zápas 2:3, postoupil Apollon
AEK Atény - FC Bruggy 3:0 (2:0), první zápas 0:0, postoupilo AEK
Zenit Petrohrad - Utrecht 2:0 po prodl. (1:0, 1:0), první zápas 0:1, postoupil Petrohrad
Athletic Bilbao - Panathinaikos Atény 1:0 (1:0), první zápas 3:2, postoupilo Bilbao
Škendija Tetovo - AC Milán 0:1 (0:1), první zápas 0:6, postoupil Milán
Rosenborg Trondheim - Ajax Amsterodam 3:2 (1:0), první zápas 1:0. postoupil Rosenborg
Olympique Marseille - Domžale 3:0 (1:0), první zápas 1:1, postoupila Marseille
Braga - Hafnarfjördur 3:2 (1:1), první zápas 2:1, postoupila Braga
Hajduk Split - Everton 1:1 (1:0), první zápas 0:2, postoupil Everton
Crvena Zvezda Bělehrad - FK Krasnodar 2:1 (1:0), první zápas 2:3, postoupila Crvena Zvezda
Austria Vídeň - Osijek 0:1 (0:0), první zápas 2:1, postoupila Austria
O zápase Larnaka - Plzeň (0:0)