Bohemians 1905 - Jablonec 0:1Klokani nejdřív trefili tyč, pak je sestřelil jablonecký Doležal

56. Doležal 0 : 1

Vykradený Ďolíček. Gól jabloneckého útočníka Martina Doležala z 56. minuty rozhodl sobotní duel 8. kola první ligy na půdě Bohemians 1905 (0:1). Poražení opět ukázali, že koncovka je na podzim jejich obrovskou slabinou. Gól nedali v pěti ze šesti posledních ligových zápasů, v této disciplíně jsou nejhorší v soutěži. Měli však i smůlu, v prvním poločase nastřelil Tetteh tyč.

Fotbalisté Jablonce Martin Doležal (vlevo) a Nikola Jankovič oslavují vítězství 1:0 po utkání na Bohemians 1905.

Klokani byli v úvodním dějství mnohem nebezpečnější. Během úvodní dvacetiminutovky si vytvořili několik šancí. Jejich realizace však byla nulová. V 6. minutě se prohnal po pravé straně Nečas, předložil pod sebe Tettehovi, jehož technická střela skončila na tyči.

Stejná dvojice si spolupráci brzy zopakovala. Pak v rozehrávce hrubě chyboval Pernica, Nečas potáhl míč, odcentroval na volného Tetteha, ghanský útočník ale se zakončením otálel, až mu míč sebral gólman Hrubý. Vzápětí si duo Klokanů role vyměnilo. Tetteh na hranici vápna sklepl míč agilnímu Nečasovi, jeho pohotový pokus z první Hrubý zkrotil.

Jablonec zahrozil až po půlhodině, kdy po úniku Masopusta pálil vysoko nad Tecl. Další možnost ke skórování měli zelenobílí v 38. minutě. Skvělý Tetteh přesprintoval dva hráče soupeře, po jeho přihrávce vyslal ostrou střelu Dostál - balon prosvištěl nad břevnem.

Po přestávce tak udeřili hosté. V 56. minutě se prosadil po pravé straně Masopust, jeho přízemní centr na přední tyč sklepl do sítě Doležal. Jablonec se v lize proti Bohemians 1905 trefil po 317 minutách.

Navýšit vedení Severočechů mohl Tecl, brankář Fryšták proti jeho ráně vytáhl skvělý zákrok. Domácí se pak hnali za vyrovnáním, což se jim mohlo povést v 69. minutě. Kabajev vybojoval téměř ztracený míč, který vzápětí Nečas poslal na zadní tyč. Oslavenec Dostál, který má dnes 28. narozeniny, ale na balon nedosáhl. Tlak Bohemians 1905 sílil, Jablonec si však už cenný triumf z horké půdy Klokanů vzít nenechal.

8. kolo první fotbalové ligy
Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec 0:1 (0:0)
Branka: 56. Doležal. Rozhodčí: Marek - Kotík, Hájek. ŽK: Doležal, Jovovič, Jankovič (všichni Jablonec). Diváci: 4238.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek (84. Vaníček) - Reiter (66. Kabajev), Nečas, Hašek ml., Luts (78. Jirásek) - Tetteh. Trenér: Hašek st.
Jablonec: Hrubý - Jankovič, Pernica, Hübschman, Hanousek - Masopust, Kubista, Trávník (16. Považanec), Jovovič (87. Zelený) - Doležal (81. Mihálik), Tecl. Trenér: Klucký.