Slovácko - Karviná 0:0Nový trenér Kordula se ani na třetí pokus výhry nedočkal

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka remizovali v devátém kole první ligy s Karvinou 0:0 a pod vedením nového trenéra Michala Korduly ani na třetí pokus nezvítězili. Naopak Karviná získala na soupeřových hřištích první bod v sezóně. Slovácko pokračuje ve výsledkové mizérii, z posledních 16 zápasů jen jednou zvítězilo a z posledních devíti domácích utkání porazilo pouze Ostravu.

Zleva Vlastimil Daníček ze Slovácka a brankář Martin Berkovec z Karviné.

Slovácko mělo celý úvodní poločas výraznou územní převahu, ze které si ale vypracovalo pouze jednu vyloženou šanci. V šesté minutě Daníček našel mezi obránci Navrátila, který ale ve snaze obhodit brankáře Berkovce trefil tyč.

I když se pokoušeli domácí fotbalisté kombinovat na jeden dotyk a drželi častěji míč na svých kopačkách, jejich stereotypním akcím do šířky chyběl tah na branku. Pokusy o centrované míče do pokutového území soupeře sbírali stopeři Hošek s Lischkou a brankář Berkovec. Karviná se snažila po zisku míče o rychlé protiútoky, které končily na nepřesnostech. Brankáře Heču vážněji neohrozila.

Tým z Uherského Hradiště zahrozil v 55. minutě. Po Havlíkově přímém kopu se uvolnil před brankou Šumulikoski a jeho střelu nůžkami k tyči stačil Berkovec vyrazit. Karviná v závěrečné půlhodině více otevřela hru, snaha o zlepšení však nevedla k slibnější šanci.

Navzdory převaze působila hra Slovácka hodně bezradně, bez nápadu a zakončení. Střeleckou nemohoucnost potvrdilo tím že už ve třetím domácím ligovém utkání po sobě nedalo branku. V závěru naopak Karviná sahala po vítězství, v 82. minutě však Kalabiška ve vyložené příležitosti netrefil branku.

Fotbalová liga - 9. kolo:
1. FC Slovácko - MFK Karviná 0:0
Rozhodčí: Lerch - Kotík, Mokrusch. ŽK: Hofmann - Štěpanovský, Berkovec. Diváci: 3895.
Slovácko: Heča - Reinberk, Hofmann, Břečka, Divíšek - Šumulikoski - Navrátil, Daníček, Petr (54. Rezek, 89. Sadílek), Havlík - Zajíc. Trenér: Kordula.
Karviná: Berkovec - Čolič, Hošek, Lischka, Eismann - Štepanovský (90.+3 Smrž), Janečka, Panák, Letič (46. Kalabiška) - Moravec, Budínský (73. Šisler). Trenér: J. Weber.