Bohemians 1905 - Olomouc 1:1Nedali penaltu, trefili tyč. Nakonec Bohemians vydřeli proti Sigmě doma bod

37. Plšek 0 : 1
68. Hašek 1 : 1

Fotbalisté pražských Bohemians remizovali v sobotním utkání 13. kola doma se Sigmou Olomouc 1:1. Hanáci vedli, pak Klokani nedali penaltu, nakonec však vyrovnal Hašek. Pražané měli k výhře blíže, ale zahodili několik šancí, Kabajev dokonce nedal penaltu, a tak zápas nakonec neměl vítěze.

Olomoucký fotbalista Falta padá po zákroku hráče Bohemians v utkání 13. kola HET ligy.

Jako první zahrozili Klokani, ve 2. minutě napřáhl z dálky Mašek, ale míč ukryl bezpečně v náručí gólman hostů. Nápor vršovického týmu pokračoval, po chybě obrany pálil tvrdě Hašek. Jeho dělovka pěkně štípla brankáře Buchtu, ten míč vyrazil nad břevno.

V 16. minutě zabrnkal Hanákům na nervy gólman Buchta, otálel s odkopem až nakonec trefil dobíhajícího Klokana Nečase. Gólman měl ale kliku, že domácí hráč míč přeběhl a Buchta jej stihl na zemi skrýt v rukavicích.

Hanáci o sobě dali vědět po dvaceti minutách, kdy se po kolmici za obranu hnal do šance Zahradníček, ale stoper Klokanů Hůlka na poslední chvíli vypíchl míč na roh. Za chvíli sestřelil domácí Šmíd unikajícího Faltu a byl rád, že viděl před očima jen žlutý kartónek.

Sigma se nakonec dočkala vedoucího gólu a byla to paráda. Falta uvolnil Chorého, ten zatančil s míčem kolem jednoho z beků, kolem dalšího se obtočil a vypálil. Míč vyrazil gólman Bohemians jen k Plškovi, jenž pohotově skóroval a pak už jen v euforii radostně klouzal po trávníku v Ďolíčku.

Srovnat mohli domácí v nastavení první půle. To se Mašek chytře dostal před bránícího Radakoviče, kterému nezbylo než faulovat. Z nařízené penalty ale Kabajev poslal míč mimo branku, a tak Klokani odcházeli do kabin s mankem - 0:1.

Sedm minut po přestávce mohlo být Pražanům podruhé ouvej. Před vápnem napřáhl Kalvach, míč se kroutil k tyči, ale parádní zákrok Fryštáka držel domácí tým ve hře. O chvíli později byli Bohemians blízko k vyrovnání po závaru v pokutovém území. Míč se šoural směrem do branky, nakonec ale jen ťukl do tyče a pak už Hanáci stihli pohromu odvrátit.

Pražané ale stupňovali tlak a Sigma odolávala často jen za cenu odkopů. V 83. minutě přišel další závar, ale Hůlka při snaze o dorážku trefil ve slibné pozici jen spoluhráče Maška. Proto nakonec zápas neměl vítěze.

13. kolo první fotbalové ligy
Bohemians Praha 1905 - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)
Branky: 68. Hašek ml. - 38. Plšek. Rozhodčí: Julínek - Blažej, Hrabovský. ŽK: Šmíd (Bohemians). Diváci: 3798.
Bohemians: Fryšták - Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič - Jindřišek - Reiter (26. Kabajev, 83. Tetteh), Hašek ml., Mašek, Vaníček (78. Bartek) - Nečas. Trenér: Hašek st.
Olomouc: M. Buchta - Sladký, Radakovič, Jemelka, Vepřek - Zahradníček (78. Hála), Plšek, Kalvach, Houska (89. Obročník), Falta - Chorý (75. Texl). Trenér: Jílek