Kodaň - Tiraspol 2:0Kodaň i díky Lüftnerovu gólu postoupila do jarní fáze EL

Fotbalisté FC Kodaň výhrou 2:0 nad Šeriffem Tiraspol vybojovali postup do jarní fáze Evropské ligy. Gólem k tomu přispěl český obránce Michael Lüftner. Společně s dánským celkem jde ze "zlínské" skupiny F dál Lokomotiv Moskva. FCSB ve skupině G, kterou ovládla Plzeň, skončil na druhém místě po prohře 1:2 s Luganem.

Kodaňský Jose Carlos Goncalves Rodrigues (vpravo) a Gheorghe Anton z Tiraspolu.

Kodaň rozhodla o výhře nad Tiraspolem dvěma slepenými brankami, pod které se asistencemi podepsal záložník Verbič. V 57. minutě otevřel skóre Sotiriu a o tři minuty později skóroval také po rohovém kopu stoper Lüftner. Za Šeriff mohl snížit v 78. minutě Badibanga, z penalty ale trefil jen tyč.

Arsenal s Davidem Ospinou v brance deklasoval BATE Borisov 6:0. Jeden z gólů vstřelil záložník Wilshere a oslavil první soutěžní trefu v dresu "Kanonýrů" po dvou a půl letech. Trenér vítězů Arséne Wenger se mohl radovat z jubilejního 700. vítězství na lavičce Arsenalu.

Ze skupiny H vedle londýnského klubu postoupila CZ Bělehrad, která v duelu o druhé místo porazila zásluhou Srniče 1:0 Kolín nad Rýnem. Marseille se po remíze 0:0 s lídrem skupiny I Salcburkem také zúčastní jarních bojů.

Za Hoffenheim vstřelil premiérový gól dvacetiletý záložník Ochs a německý celek bez Pavla Kadeřábka remizoval s Ludogorcem Razgrad 1:1. Bulharský klub tak udržel druhou postupovou pozici o bod před Basaksehirem, který porazil 2:1 vedoucí Bragu.

Bilbao udrželo druhé místo ve skupině J, když vyhrálo 2:0 v Luhansku. Vedle Athleticu měl už jistý postup švédský Östersund, který na závěr remizoval 1:1 v Berlíně s Herthou, za kterou nemohl nastoupit zraněný záložník Vladimír Darida.

Přímý souboj o první místo ve skupině E zvládlo Bergamo, které porazilo Petagnovým gólem z 10. minuty Lyon 1:0. Za hosty odehrál druhý poločas teprve šestnáctiletý útočník Willem Geubbels.

Ve skupině B udrželo Dynamo Kyjev v souboji dvou postupujících první pozici vítězstvím 4:1 nad Partizanem Bělehrad. Stejný počin se povedl ve skupině L Petrohradu po výhře 3:1 na hřišti San Sebastianu.

Další kolo si zahraje také AEK Atény, kterému stačila bezbranková remíza ve Vídni s Austrií. Řecký klub neprohrál v desátém soutěžním duelu v řadě. Chorvatské Rijece tak nepomohla ani výhra 2:0 nad AC Milán.

Villarreal měl jistý postup z prvního místa skupiny A, v níž figurovala také pražská Slavie, a nevadila mu tak ani prohra 0:1 s Maccabi Tel Aviv. Izraelský klub skóroval ve skupině poprvé, prosadil se Blackman. FCSB nezůstal v čele skupiny G před Plzní, neboť na góly luganských Daprely a Vécseie zareagoval pouze jedním zásahem střídající Gnohéré.

6. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
Slavia Praha - FC Astana 0:1 (0:1)
Branka: 38. Aničič. Rozhodčí: Massa - Meli, Tegoni - Mazzoleni, Damato (všichni It.). ŽK: Sobol, Stoch, Necid - Mužikov, Erič, Šitov. Diváci: 14.198.
Villarreal - Maccabi Tel Aviv 0:1 (0:0)
Branka: 60. Blackman.
Villarreal: Barbosa - Rukavina, Montolio, Torres, Marín - Guerra (83. Raba) - Soriano (62. Martínez), Chuca - Morlanes (76. Lozano) - González, Poveda. Trenér: Calleja.
Maccabi: Rajkovič - Špungin, Babin, Tibi, Davidzada - Peretz, Golasa, Rikan (83. Battocchio) - Micha (72. Dasa), Blackman (90. Atar), Schoenfeld. Trenér: Cruijff.
Skupina B:
Dynamo Kyjev - Partizan Bělehrad 4:1 (3:1)
Branky: 28., 31. a 78. z pen. Moraes, 6. Morozjuk - 45.+4 Jevtovič z pen.
Young Boys Bern - Skënderbeu Korcë 2:1 (0:0)
Branky: 55. Hoarau, 90.+6 Assalé - 51. Gavazaj.
Skupina C:
Hoffenheim - Ludogorec Razgrad 1:1 (1:0)
Branky: 25. Ochs - 62. Wanderson. ČK: 83. Keserü (Ludogorec).
Basaksehir - Braga 2:1 (1:0)
Branky: 10. Višča, 77. Belözoglu z pen. - 55. Silva.
Skupina F:
Fastav Zlín - Lokomotiv Moskva 0:2 (0:0)
Branky: 70. Alexej Mirančuk, 75. Farfán. Rozhodčí: Kalkavan - Sesigüzel, Sancaktar (všichni Tur.). ŽK: Hronek, Gajič, Hnaníček, Traoré - Anton Mirančuk, Alexej Mirančuk. ČK: 58. Gajič. Diváci: 4682.
FC Kodaň - Šeriff Tiraspol 2:0 (0:0)
Branky: 56. Sotiriu, 59. Lüftner. ČK: 70. Jairo (Šeriff).
Kodaň: Olsen - Ankersen, Vavro, Lüftner, Boilesen - Falk Jensen (81. Thomsen), Zeca, Kvist, Verbič (89. Matič) - Sotiriu, Santander (82. Pavlovič). Trenér: Solbakken.
Šeriff: Mikulič - Racu (63. Damascan), Posmac, Kulušič - Sušič, Brezovec (55. De Nooijer), Anton (85. Mugoša), Kendyš, Cristiano - Badibanga, Jairo. Trenér: Bordin.
Skupina G:
Hapoel Beer Ševa - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)
Branky: 29. Hejda, 83. Hořava. Rozhodčí: Stavrev - Kirovski, Kostadinov (všichni Mak.). ŽK: Einbinder, Broun, Taha - Hruška, Krmenčík, Limberský, Čermák.
FCSB - Lugano 1:2 (0:2)
Branky: 60. Gnohéré - 3. Daprelá, 32. Vécsei.
FCSB: Vlad - Enache, Larie, Balasa, Junior Maranhao - Popescu, Nedelcu - Golofca (46. Man), Tanase (61. Momčilovič), William (41. Gnohéré) - Coman. Trenér: Dica.
Lugano: Da Costa - Yao (87. Bnou-Marzouk), Kovačič, Golemič, Daprelá - Milosavljevič, Piccinocchi (41. Sabbatini), Vécsei - Čulina (74. Mihajlovic), Bottani, Mariani. Trenér: Tami.
Skupina H:
CZ Bělehrad - Kolín nad Rýnem 1:0 (1:0)
Branka: 22. Srnič.
Arsenal - BATE Borisov 6:0 (3:0)
Branky: 11. Debuchy, 37. Walcott, 43. Wilshere, 51. vlastní Poljakov, 64. Giroud z pen., 74. Elneny.