Prokop se před dnem volna na Rallye Dakar posunul na sedmé místo

La Paz

Martin Prokop obsadil v šesté etapě Rallye Dakar deváté místo a před dnem volna si na slavné soutěži polepšil v kategorii automobilů o dvě pozice na sedmou příčku. Dnes při přesunu účastníků z Peru do Bolívie zaostal s fordem na 313 měřených kilometrech o 12 a půl minuty za nejrychlejším Španělem Carlosem Sainzem.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 6. etapy Rallye DakarVideo: sntv

Vítěz Rallye Dakar z roku 2010 vybojoval první letošní etapový primát, celkovému pořadí dál vládne jeho francouzský týmový kolega z Peugeotu a obhájce prvenství Stéphane Peterhansel. Rekordman v počtu triumfů má na Sainze náskok 27 minut. Kamiony do cíle ještě nedorazily, v první části rychlostní zkoušky byl nejrychlejší Martin Macík.

Novým lídrem kategorie motocyklistů je Argentinec Kevin Benavides. Šestou etapu dokončil jako druhý s půlminutovou ztrátou na Francouze Antoinea Mea a v celkovém pořadí předstihl o bezmála dvě minuty jeho krajana Adriena van Beverena. Nejlepší z Čechů Milan Engel zajel 29. čas a volný den stráví jako 32. jezdec průběžné klasifikace.

V šesté etapě se účastníci poprvé nemuseli potýkat s písečnými dunami. Trasu z Arequipy do La Pazu dlouhou 750 kilometrů tvořily vesměs vysokohorské cesty. Motocyklisté a čtyřkolkáři měli měřený úsek zkrácený na 194 km, úvodní část v nadmořské výšce až 4700 metrů pořadatelé kvůli povětrnostním podmínkám těmto kategoriím zrušili.

6. etapa: Arequipa - La Paz (motocykly 750 km celkově/194 km rychlostní zkouška, automobily 750 km/313 km):