Jablonec - Liberec 1:1Podještědské derby se přestěhovalo do Prahy. Brno postupuje

Prestižní Podještědské derby se pro jednou přestěhovalo do Prahy. Fotbalisté Liberce se s Jabloncem rozešli v Tipsport lize smírně po remíze 1:1. O postupujícím ze skupiny B v Xaverově se tak rozhodne ve vzájemném duelu mezi Jabloncem a Hradcem Králové. Prvním jistým účastníkem Final Four je po vítězství 1:0 nad Skalicou favorizované Brno. Zbrojovka vyhrála domácí skupinu C.

Jablonecký útočník Stanislav Tecl a Ondřej Karafiát z Liberce.

Nejhezčí moment derby přišel hned v 6. minutě. Liberecký útočník Pulkrab otevřel skóre parádním dlouhým lobem od postranní čáry. Jablonec ovšem ještě do přestávky zareagoval a Doležal vyrovnal - jeho gól potvrdil videorozhodčí. Ve druhé půli prestižní duel i přes řadu šancí na obou stranách krále nenašel.

Za Slovan nastoupil testovaný záložník Oscar Dorley z Libérie. „Jeho první zápas byl velmi slušný, jsem s ním spokojený," usmívá se trenér David Holoubek.

Také soupeř nasadil některé mladíky z juniorky. „Jsem spokojen se všemi hráči, které tu mám. Důležité je, že se nám zatím vyhýbají větší zranění," kvituje kouč Petr Rada.

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina B (Xaverov):
FK Jablonec - Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 30. Doležal - 6. Pulkrab.
Jablonec: Hrubý - Jankovič (46. Holeš), Hübschman (46. Pernica), Lischka, Hanousek - Považanec (46. M. Kubista) - Jovovič (75. Pleštil), Trávník, Breda (85. Petržilka), Schön (46. Mihálik) - Doležal (46. Tecl). Trenér: Rada.
Liberec - I. poločas: Hladký - Coufal, Köstl, Kúdela, Knejzlík - Havelka, Breite - Dorley, Folprecht, Bartl - Pulkrab.
II. poločas: Hladký - Mikula, Karafiát, Blažek, Knejzlík - Dorley (67. Gembický), Bosančič, Wiesner, Michalec - Voltr, Potočný. Trenér: Holoubek.
1.Hradec Králové21107:24
2.Jablonec21103:24
3.Jihlava20113:41
4.Liberec20111:61
Skupina C (Brno):
Pardubice - Znojmo 1:2 (1:1)
Branky: 28. Petráň – 44. Hladík, 48. z pen. Avdič.
Zbrojovka Brno - Skalica 1:0 (1:0)
Branka: 33. Juhar.
Brno - I. poločas: Melichárek - Sukup, Pavlík, Kryštůfek, Vraštil - Polák - Ashiru, Pilík, Kratochvíl, Juhar - Zikl.
II. poločas: Halouska - Sukup, Kijanskas, Gáč, Vraštil - Sedlák - Juhar, Krejčí, Růsek, Lutonský - Koné. Trenér: Pivarník.