Slavia - Šachtar 2:3Sešívaní podlehli osmifinalistovi Ligy mistrů, ve Spartě se zapsala posila

Hned jedenáct českých prvoligových týmů se představilo v sobotních přípravných duelech. Slavia ve svém posledním zápase na soustředění v Dubaji narazila na ostřílený Šachtar Doněck a osmifinalistovi Ligy mistrů podlehla těsně 2:3. Fotbalisté Sparty ve Španělsku porazili čínský tým Che-pej Chua-sia Fortune 3:0. Na první gól hned nahrál Kanga, páteční posila. Slovácko v Turecku podlehlo dánskému Hobru 2:3, Liberec na Kypru porazil Ufu 3:2.

Stochův parádní gól proti ŠachtaruVideo: O2 TV Sport

Začátek dobrý. Teprve v pátek byl v Praze oznámen jeho přestup z CZ Bělehrad, v sobotu dopoledne už Guélor Kanga v Marbelle navlékl kapitánskou pásku Sparty. A nejen to. Gabonský záložník v 50. mniutě nahrál na úvodní gól Zahustelovi. O devět minut později přidal druhý gól Ben Chaim a připsal si už šestý zásah v zimní přípravě. Konečnou podobu výsledku dal v 81. minutě Lafata.

Letenští tak porazili čínský tým Che-pej Chua-sia Fortune 3:0 a vyhráli v přípravě i páté utkání. Brankář Florin Nita a obránce Mihailo Ristič, kteří stejně jako Kanga přestoupili do Sparty v průběhu týdne, zatím nebyli ani mezi náhradníky.

Slávisté si mohli připadat jako AS Řím, s nímž bude Doněck hrát osmifinále Ligy mistrů. Parádní úvodní gól vstřelil Stoch, který si po rychle rozehrané standardce všiml vyběhnutého brankáře Pjatova a dalekonosnou střelou z vlastní poloviny překonal gólmana Šachtaru.

Ostřílený ukrajinský však ještě do poločasu skóre otočil. Škoda po přestávce vyrovnal, sešívaní však nakonec prohráli těsně 2:3. Do posledního dubajského utkání nastoupili bez Simona Deliho a Dannyho, v brance chytal podruhé Ondřej Kúdela, na levé straně obrany pak hrál Eduard Sobol, který ve Slavii hostuje právě ze Šachtaru.

Teplický tým má za sebou poslední herní prověrku na kyperském soustředění. Absolvoval zápas s Partizanem Bělehrad, který se již za necelé dva týdny utká v jarní části Evropské ligy s Viktorií Plzeň. Severočeši po přestávce dostali dva góly a prohráli 0:2.

Přípravná fotbalová utkání:
Ve Španělsku: Sparta Praha - Che-pej Chua-sia Fortune 3:0 (0:0)
Branky: 50. Zahustel, 59. Ben Chaim, 81. Lafata.
Sparta: Bičík (62. Vorel) - Zahustel (62. Čivič), Štetina, Hovorka (62. Kulhánek), M. Frýdek - V. Kadlec (62. Plavšič), Mavuba (62. M. Kadlec), Stanciu (73. Mustedanagič), Kanga (62. Sáček), Ben Chaim (62. Vatajelu) - Šural (62. Lafata). Trenér: Stramaccioni.
V Dubaji: Šachtar Doněck - Slavia Praha 3:2 (2:1)
Branky: 39. a 59. Ferreyra, 30. Ismaily - 17. Stoch, 52. Škoda.
Slavia: Kolář - Frydrych (79. Hušbauer), Ngadeu (58. Kúdela), Pokorný (79. Jugas), Sobol (79. Sýkora) - Van Buren (56. Bořil), Hromada (46. Souček), Bucha, Stoch (79. Zmrhal) - Tecl (79. Mingazov), Škoda (79. Necid). Trenér: Trpišovský.
V Turecku: Slovácko - Hobro IK (Dán.) 2:3 (2:2)
Branky: 5. Machalík, 15. Šumulikoski z pen. - 30. Antipas, 40. Justesen, 88. Grönning.
Slovácko: Heča (60. Trmal) - Juroška, Krejčí, Břečka, Divíšek - Sadílek, Šumulikoski, Machalík - Havlík, Sicharulidze, Kubala. Trenér: Kordula.
Slovácko - Vardar Skopje 2:2 (1:1)
Branky: 42. Zajíc, 83. Daníček - 6. Stojcevski, 71. Maksimov.
Slovácko: Daněk (60. Trmal) - Vasiljef, Hofmann, Šimko, Reinberk (36. Havlík, 63. Kubala) - Daníček, Janošek, Hellebrand (46. Sadílek) - Rezek, Zajíc, Navrátil.
V Turecku: Zbrojovka Brno - Dunajská Streda 1:2 (1:2)
Branky: 27. Pilík - 23. Pačinda, 38. Herc.
Brno - I. poločas: Melichárek - Sukup, Gáč, Kijanskas, Vraštil - Polák - Ashiru, Pilík, Kratochvíl, Lutonský - Bazeljuk.
II. poločas: Melichárek - Kryštůfek, Pavlík, Kijanskas, Lutonský - Sedlák - Acosta, Krejčí, Pilík, Juhar - Zikl. Trenér: Pivarník.
Na Kypru: Slovan Liberec - Ufa 3:2 (1:1)
Branky: 26. Potočný, 56. Bartl, 75. Coufal z pen. - 43. Fatai, 71. Sylvester Igboun.
Liberec: Nguyen - Coufal, Kačaraba, Köstl, Hybš - Knejzlík, Folprecht, Breite (46. Bosančič), Wiesner - Bartl, Potočný (46. Pulkrab). Trenér: Holoubek.
Na Kypru: FK Teplice - Partizan Bělehrad 0:2 (0:0)
Branky: 55. Ivanovič, 79. Tavamba.
Teplice: Diviš (46. Grigar) - Vondrášek, Čmovš (46. Jeřábek), Král, Krob - Ljevakovič - Hyčka, Žitný, Hora (63. Trubač), Rezek (80. Šup) - Červenka (Vošahlík). Trenér: Šmejkal.
Partizan: Stojkovič - Vuličevič, Miletič, Mitrovič, Uroševič - Zdjelar, Pantič, Tošič, Jankovič - Ivanovič, Tawamba. Trenér: Dukič.
V Turecku: Vysočina Jihlava - Dynamo Moskva 1:1 (0:0)
Branky: 89. Ikaunieks - 80. Markov.
Jihlava: Rakovan - Nový, Buchta, Opluštil (83. Tlustý), Schumacher - Fulnek (75. Daníček), Ljovin, Mara (46. Nerad), Popovič (65. Novotný) - Dvořák, Ikaunieks. Trenér: Svědík.
V Turecku: Fastav Zlín - BATE Borisov 2:3 (2:2)
Branky: 21. Ekpai, 38. Hronek - 32. Volkov, 34. Dragun, 46. Skavyš.
Zlín: Dostál - Matejov (65. Holík), Hnaníček (65. Bijimine), Gajič, Kopečný (46. Bartošák) - Holzer, Jiráček (65. Janíček), Hronek (60. Traoré), Ekpai (60. Džafič) - Mehanovič (70. Slaměna), Beauguel (46. Vukadinovič). Trenér: Páník.
Na Kypru: Šachtar Soligorsk (Běl.) - Mladá Boleslav 3:1 (0:0)
Branky: 39. Szoke, 45+1. Kish, 48. Kish - 63. Komličenko.
Ml. Boleslav: Šeda - Pauschek (79. Souček), Takács, Šušnjar, Křapka (85. Novák) - Jánoš (66. Magera) - Ladra (46. Komličenko), Valenta (46. Matějovský), Kateřiňák (56. Hubínek), Mareš (79. Rudzan) - Mebrahtu (17. Přikryl). Trenér: Uhrin ml.
V Portugalsku: FK Jablonec - Dalkurd (Švéd.) 1:1 (0:1), pen. 5:4
Branky: 59. Piroch - 6. Marzúk. Rozhodující penalta: Chramosta.
Jablonec: Hanuš - Jankovič, Pernica (46. Lischka), Piroch, Zelený (87. Schön) - Hübschman - Pleštil (81. M. Kubista), V. Kubista (46. Považanec), Breda (46. Chramosta), Masopust (46. Hanousek) - Doležal (75. Trávník). Trenér: Rada.
V Turecku: Bohemians Praha 1905 - Žalgiris Vilnius 2:2 (1:1)
Branky: 24. Mašek, 82. Nečas - 27. Malec, 78. Romanovskij.
Bohemians - I. poločas: Fryšták - Dostál, Bederka, Šmíd, Urdinov - Záviška, Švec, Martin Hašek ml., Luts - Mašek, Tetteh.
II. poločas: Fryšták - Bartek, Krch, Hůlka, Kocič - Reiter, Jindřišek, Vaníček, Dias - Nečas - Tetteh (65. Kabajev). Trenér: Martin Hašek st.