Č. Budějovice - Ústí n. Labem 8:5České Budějovice se vrátily do čela, Kladno zabralo

Hokejisté Českých Budějovic porazili ve 49. kole první ligy doma Ústí nad Labem 8:5 a posunuli se do čela tabulky o bod před Karlovy Vary, které podlehly na ledě Havířova 2:3 v prodloužení. Třetí Kladno s hvězdným Jaromírem Jágrem po dvou porážkách zabralo a vyhrálo na Slavii 2:1 v prodloužení.

Jaromír Jágr si s Kladnem veze vítězství ze SlavieVideo: Sport.cz

Jihočeši se hned po jednom kole vrátili do čela. Motor potvrdil pozici suverénně nejlepšího celku na domácím ledě, a přestože s Ústím prohrával a pak ztratil vedení 3:1, tak mezi 32. a 35. minutou třemi góly zlomil odpor Slovanu.

Dvěma góly a jednou asistencí se podílel na vítězství Českých Budějovic Michal Bárta a po třech přihrávkách si připsali Petr Vampola a Peter Galamboš.

Karlovým Varům pomohly v Havířově dvě branky Ondřeje Beránka jen k zisku bodu. Na konci úvodního dějství otevřel Beránek skóre utkání a v závěru druhé části odpověděl na trefy Romana Ráce a Jakuba Kotaly vyrovnáním na 2:2. V čase 62:44 zápas rozhodl Radek Havel.

Kladno po návratu majitele Jágra z Calgary nejdříve zdolalo v Liberci Benátky nad Jizerou 7:2, ale pak podlehlo v Přerově 1:2 a doma Litoměřicím 1:4. Na Slavii už zabralo. Prohrávalo sice od osmé minuty po brance Zdeňka Doležala, ale obránce Petr Hořava v 56. minutě vyrovnal a v čase 61:07 i rozhodl.

Jágr, který ve čtvrtek oslaví 46. narozeniny, podruhé za sebou nebodoval. Připsal si plusový bod za účast na ledě u vítězné branky, na ledě strávil 16 minut a 37 vteřin a vyslal tři střely na branku.

Na čtvrté místo o dva body za Kladno se posunul díky domácímu vítězství nad Třebíčí 4:1 Prostějov. Předstihl o skóre Přerov, který si duel v Litoměřicích předehrál v neděli a vyhrál 6:4.

Svou šanci na play off posílil Vsetín, který zvítězil na hřišti poslední Kadaně 5:2 a přiblížil se osmé Třebíči na rozdíl tří bodů. Naději živí i desátý Frýdek-Místek, který po výhře nad Benátkami nad Jizerou zaostává za osmičkou o šest bodů.

49. kolo první hokejové WSM ligy:
Motor České Budějovice - Ústí nad Labem 8:5 (3:1, 3:2, 2:2)
Branky: 11. a 20. Rob, 32. a 36. M. Bárta, 14. Dostálek, 33. M. Čermák, 47. Kutlák, 48. Nedorost - 1. Smolka, 22. Gengel, 25. Weinhold, 42. Pšenička, 55. Severa. Rozhodčí: J. Doležal, Kopeček - Krátký, Ševic. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:1. Diváci: 5114.
Frýdek-Místek - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky: 23. a 32. Kofroň, 39. a 56. Štumpf - 29. Bittner. Rozhodčí: Dědek, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 998.
Slavia Praha - Kladno 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 8. Z. Doležal - 56. a 62. P. Hořava. Rozhodčí: Barek, Wagner - Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4000 (vyprodáno).
Havířov - Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. Rác, 35. Tomi, 63. R. Havel - 20. a 40. O. Beránek. Rozhodčí: Přikryl, Fiala - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 1974.
Prostějov - Třebíč 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 14. Divíšek, 24. L. Havlík, 48. Starý, 53. Fiala - 22. Paták. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Reich, Měkýš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1461.
Kadaň - Vsetín 2:5 (0:4, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Tůma, 60. Kůs - 3. a 16. Markovič, 5. Vávra, 12. P. Beránek, 60. Šilhavý. Rozhodčí: Kostourek, Valenta - Malý, Šimán. Vyloučení: 6:4, Trefný - Vítek oba 10 min. Bez využití. Diváci: 376.