Liberec - Teplice 1:2Teplice šokovaly Liberec! V poslední desetiminutovce otočily skóre

56. Potočný (penalta) 1 : 0
81. Žitný 1 : 1
89. Vaněček 1 : 2

Liberec

Po zaváhání konkurentů v boji o evropské poháry si Liberec mohl upevnit třetí příčku, jenže po remíze Jablonce a Olomouce prohrál doma s Teplicemi 1:2. Hosté zápas otočili během posledních deseti minut.

Brankář Teplic Martin Chudý.

Tepličtí U Nisy ještě deset minut před koncem 0:1 prohrávali, jenže kouči Danielu Šmejkalovi se povedla střídání. Nejprve v 81. minutě vyrovnal hlavou Patrik Žitný, v 89. minutě se radoval také po hlavičce David Vaněček.

Slovan se dostal do vedení v 56. minutě, kdy Roman Potočný otevřel skóre z pokutového kopu. Ten sudí Pavel Orel nařídil za faul Marka Červenky na Jan Mikulu. Bývalý hráč Teplic desítku s přehledem proměnil. Za domácí se tak na jaře teprve podruhé trefil někdo jiný než Matěj Pulkrab, který po zimní pauze slavil už sedm zásahů.

Příliš gólových šancí však zápas nenabídl. Největší příležitost v prvním poločase měl liberecký Karel Knejzlík. Náhrada za karetně potrestaného Milana Kerbra si ve 26. minutě naběhla na přímý volný kop Romana Potočného, jenže Teplice reflexivním zákrokem zachránil gólman Jakub Diviš.

I hosté mohli v první půli skórovat. Ve 32. minutě byl Alois Hyčka u míče dříve než gólman Václav Hladký, ale odkrytou branku přestřelil.

První gól tak padl až ve druhém poločase, Teplice se však nesložily a dvěma zásahy v závěru vybojovaly cennou výhru.

23. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - FK Teplice 1:2 (0:0)
Branky: 56. Potočný z pen. - 81. Žitný, 89. Vaněček. Rozhodčí: Orel - Mokrusch, Arnošt. ŽK: Bosančič, Mikula - Krob, Soungole. Diváci: 4929.
Liberec: Hladký - Coufal, Karafiát, Mikula, Knejzlík - Breite, Folprecht - Oscar, Bosančič (72. Bartl), Potočný (87. Malinský) - Pulkrab (81. Da Silva). Trenér: Holoubek.
Teplice: Diviš - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Soungole, Kučera - Hyčka (71. Shejbal), Trubač (57. Žitný), Hora - Červenka (62. Vaněček). Trenér: Šmejkal.