Boston - Toronto 7:3To byla jízda! Pastrňák prakticky sám zničil Toronto a zajistil Bostonu další výhru

Nevídaným výkonem se ve druhém utkání prvního kola play off NHL proti Torontu blýskl český útočník David Pastrňák. Bostonský hokejista se při výhře 7:3 podílel rovnou na šesti gólech v síti Toronta. Bruins tak v sérii s Maple Leafs vedou 2:0 na zápasy. Stejný náskok má Tampa Bay v sérii s New Jersey, k vítězství 5:3 jí přispěl i Ondřej Palát. Rozdílovou branku San Jose pak vstřelil Tomáš Hertl, čímž zajistil Sharks druhou výhru nad Ducks.

David Pastrňák (uprostřed) oslavuje svůj gól se spoluhráči z Bostonu Davidem Krejčím a Bradem Marchandem.

Devět bodů (4+5) ve dvou zápasech, taková je Pastrňákova bilance v sérii s Torontem.

Svoji one man show ve druhém utkání Pastrňák odstartoval pět minut po začátku, kdy dostal do branky puk, který propadl obranou Toronta. Základy pro vítězství Boston položil právě v první třetině – torontský brankář Andersen přepustil místo kolegovi McElhinneymu po třech inkasovaných gólech z pěti střel.

Bruins v dalším průběhu těžili z čtyřbrankového náskoku, jenž získali v úvodní části. Zkraje té druhé na 1:4 z pohledu Maple Leafs snížil Marner, chvíli nato ale odpověděl gólem David Krejčí. Zkušený útočník, který před sedmi let vyhrál jako první Čech kanadské bodování play off NHL, zachytil na červené čáře nepřesnou rozehrávku a rozjel rychlý protiútok, na jehož konci tečoval Pastrňákovou střelu zpoza levého kruhu (5:1).

Druhý Pastrňákův zásah přišel až v 53. minutě, kdy si jednadvacetiletý forvard přebral puk za brankou a v podstatě neatakovaný vybruslil až před branku soupeře. Hattrick mladý Čech zkompletoval minutu a půl před závěrečnou sirénou, kdy si po Marchandově přihrávce před brankoviště prohodil puk mezi nohama a bekhendem ho poslal do torontské sítě – 7:3. V utkání se dařilo právě i Bradu Marchandovi a Patrici Bergeronovi, oba nasbírali čtyři gólové přihrávky.

Pastrňák vyrovnal český rekord v play off, který držel od 22. dubna 2006 Patrik Eliáš. Třebíčský rodák si připsal šest bodů za dvě branky a čtyři asistenci při výhře New Jersey 6:1 nad New Yorkem Rangers. V základní části je českým maximem výkon Jaromíra Jágra, který dvakrát posbíral sedm bodů. Shodné bilance tří branek a čtyři přihrávek dosáhl v dresu Pittsburghu (výhra 9:3 nad New Yorkem Islanders) a Washingtonu (výhra 12:2 nad Floridou).

K vedení Tampy Bay ve druhém utkání osmifinálové série s New Jersey pomohl asistencí na úvodní branku Braydena Pointa Ondřej Palát. O vítězství však hokejisté týmu z Floridy rozhodli čtyřmi zásahy ve druhé periodě. Stanovili tak svůj nový rekord v počtu gólů v jedné třetině play off. Lightning po výsledku 5:3 vedou v sérii s Devils 2:0 na zápasy a přesouvají se na led svých soupeřů. Produktivní Palát má v play off bilanci gólu a tří asistencí.

Po dvou domácích zápasech k postupu do druhého kola play off nakročili i hokejisté Nashvillu, kteří znovu porazili Colorado, tentokrát 5:4. Rozdílovou branku zaznamenal až v 59. minutě Ryan Hartman.

Ani ve druhém utkání pod vlastní střechou se nevedlo Anaheimu, jenž byl opět krátký na San Jose. Ducks sice už po 40 vteřinách zápasu díky Silfverbergovi skórovali, Sharks však ve druhé třetině kontrovali dvěma brankami. Gól na 3:1 pak ve 22. minutě střetnutí přidal Tomáš Hertl.

Čtyřiadvacetiletý forvard si ve středním pásmu převzal kotouč, vyjel do útoku, kličkou přelstil obránce a bekhendem překonal brankáře Gibsona. Ducks díky Lindholmovi ještě snížili na 2:3, víc ale nic.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - New Jersey 5:3 (1:1, 4:1, 0:1)
Branky: 24. a 34. Killorn, 13. Point (Palát), 25. T. Johnson, 27. Kučerov - 14. Hischier, 40. Vatanen, 52. Coleman. Střely na branku: 25:44. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Point, 2. Killorn, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay). Stav série: 2:0.
Boston - Toronto 7:3 (4:0, 1:2, 2:1)
Branky: 6., 53. a 59. Pastrňák, 10. DeBrusk, 13. K. Miller (Pastrňák), 15. Rick Nash (Pastrňák), 24. Krejčí (Pastrňák) - 22. Marner, 30. Bozak, 55. J. Van Riemsdyk. Střely na branku: 28:33. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Marchand, 3. K. Miller (všichni Boston). Stav série: 2:0.
Západní konference - 2. zápasy:
Nashville - Colorado 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Branky: 22. Fiala, 33. Arvidsson, 37. Johansen, 48. Watson, 59. Hartman - 3. Bourque, 38. MacKinnon, 50. Landeskog, 60. Kerfoot. Střely na branku: 33:30. Diváci: 17.369. Hvězdy zápasu: 1. Watson, 2. Arvidsson, 3. Fiala (všichni Nashville). Stav série: 2:0.
Anaheim - San Jose 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky: 1. Silfverberg, 28. H. Lindholm - 10. Sörensen, 15. Couture, 22. Hertl. Střely na branku: 30:35. Diváci: 17.340. Hvězdy zápasu: 1. Couture (San Jose), 2. H. Lindholm (Anaheim), 3. Hertl (San Jose). Stav série: 0:2.