Rubriky:

Běžkyně sobě

Partnerský běh aneb Pánové, takhle by to nešlo!

30. ledna 2015 13:00 - Praha

Tak jsem se v neděli ráno probudila do krásně prosluněného dne a hned mě napadlo, že by bylo fajn, jít si zaběhat. Ale dnes ne sama, nýbrž s mým milým mužem.

 

RunCzech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Také si to tak, milé dámy, malujete ve svých představách? Běžíte se svým drahým, vlasy vám vlají v lehkém větříku, sluníčko zvedá vaši náladu, vám to zrovna děsně sluší a muž je na vás pyšný, že nesedíte za pecí. Běžíte si pohodovým tempem (ale žádné flákání!), no prostě nádhera. Jenomže ono to v očích chlapa může být všechno právě naopak.

Sice se mi tu neděli běželo báječně, ale během dvou hodin jsem si vyslechla takové věci, o nichž se mi tedy ani nezdálo. Padaly hlášky typu:

• Přidej! Vždyť ty skoro jdeš!

• Dělej! Mě to takhle nebaví!

• Ježišmarjá, to i ta poslední důchodkyně na maratónu byla rychlejší než ty!

• Tak já se těšil, že si uděláme sportovní odpoledne, a nakonec je z toho chodecká párty!

• Prosim tě, kolik máš krčních obratlů? (Proč? - ptám se naivně.) Já ti je spočítám, a jestli jich budeš mít devět, tak jsi lenochod tříprstý!

• Makej! Běžíš tak na 20 % svý kapacity! (Pro neznalé – muži mají nadpřirozenou schopnost od pohledu přesně odhadnout, jak se vám běží, o kolik můžete zrychlit a jak dlouho jste schopná běžet, tak to nepodceňujte.)

Nenechala jsem se rozhodit, protože vím, že chlapi mají rádi hecování a přesně tyhle věty by je dokopaly k většímu výhonu. Jenomže my holky to máme naopak. Tedy alespoň já ano. Když mě někdo hecuje, zaseknu se a už se mi nechce běhat nebo hýbat vůbec.

Pánové, takovéto poznámky můžou být i smrtelné! Může se stát, že už si s vašimi kráskami třeba nikdy nezaběháte. A to by byla škoda, ne? Nezapomeňte, že my rády sportujeme (samy i s vámi), ale ne každý výběh musí znamenat tréning pro zlepšování výkonnosti. Občas nám stačí třeba jenom obyčejný nedělní relax v přítomnosti milého člověka, trocha pokochání se krajinou, načerpání jarní nálady a nové energie. My ženy to takhle máme od přírody.

A proto, drazí naši mužové, mějte s námi slitování a nedemotivujte nás. Na nás ženy tohle neplatí. Nám by stačila sem tam malá pochvala a to byste viděli, jak bychom se snažily! Tak to partnerské běhání berte sportovně, jako pohodovou záležitost nebo společenskou událost. Případně váš vytrvalostní tréning. Těla i mysli.

Terezie Foxová, Sport.cz

Běháte se svým partnerem / se svou partnerkou?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce