Rubriky:

Běžkyně sobě

Bála se o život a živořila jen na salátu. Dnes je zdravou rekordmankou

28. února 2015 12:15 - Praha

Není první, desátá, tisící. Přesto pár řádků podobných příběhů vždy zarazí a kladou otázku - proč? Kate Jayden má na své běžecké pažbě více než sto padesát maratónů. Bravo, nyní je spokojená. Ale co bylo předtím. Anorexie, bulimie, zdravotní problémy. A to dlouhé roky...

 

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Obávala se spát. Měla strach, že ve spánku zemře. Kate Jayden se doma i zhroutila, věděla, že prohrává boj s anorexií a bulimií. Diety, problémy se stravou. Dostavila se i skutečnost, že přijímala méně než sto kalorií denně, popsal příběh deník Mirror.

Dnes osmadvacetiletá Kate běhá každý víkend maratón, už jich má za sebou 150, překonala anglický rekord. Za jeden rok stihla i devětašedesát podobných distancí.

Běh a poprsí. Jdou větší proporce zkrotit?

Pryč je hrůzostrašná minulost. V těchto dnech udržuje energetickou hladinu, daleko od čtyř let, kdy ji učarovaly cigarety, pilulky na hubnutí a salát jako hlavní zdroj příjmu.

Dlouho si nedala říct, drastické diety pokračovaly, na univerzitě jedla jen ovoce jako prostředek pro zvládnutí stresu. Začala pracovat v bance, ale strava se nezměnila.

Salát s pálivou omáčkou jako jídlo

„Žila jsem na salátu pokapaným pálivou omáčkou, pila hodně kávy a kouřila jsem. Když jsme šli s přáteli na večeři, tak jsem věděla, že budu muset jíst, potom jsem vše vyzvracela. Netrvalo dlouho a já zvracela po každém jídle, občas pětkrát denně. Byla jsem unavená, bušilo mi srdce, dásně mi začaly krvácet, k tomu problémy se spaním," vzpomínala běžkyně na minulost.

Dosáhla z velikosti dvanáct až na šest, žebra a klíční kosti jí vyčnívaly. Stejně si nedala říct. Až se vleže probudila doma - omdlela a hlavou padla na zeď. „To mě šokovalo, chtěla jsem vlastně zemřít."

Běhání jako vítězná výzva

Ale zlom se dostavil. Začala správně jíst. Zpočátku malé porce vícekrát denně. Jako terapii zvolila sport a výzvy. Ve snaze zapomenout na jídlo se rozhodla přijmout charitativní výzvu na kole z Londýna do Paříže, psal se srpen 2011. Později další milník. Přímo životní.

 

„Byli jsme na koktejlu s přáteli a viděli plakát na maratón, který byl za tři týdny. Vždycky jsem chtěla běžet maratón, tak jsem se rozhodla. Další den jsem šla běhat, nemohla jsem dát ani kilometr, ale trénovala jsem pětkrát týdně po tři týdny. Když se dívám zpět, tak tři týdny přípravy byla intenzivní terapie," pověděla Jayden.

Nakonec maratón po třech týdnech přemáhání zaběhla za 5 hodin a 26 minut. S hrdostí překročila cílovou čáru. Hned věděla, že není poslední. „Díky sportu jsem našla své tělo. Sport mi pomohl k uzdravení."

lik, Sport.cz

Zažili jste podobné problémy?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce