Rubriky:

Běžkyně sobě

Nevzdala to a dojatá Vltavou se vydala bojovat s peklem

6. května 2015 14:19 - Praha

Přepálili začátek. Tohle byla nejlepší hláška spoluběžců, když nás v protisměru míjeli ti z Keni. Pak už bylo jenom hůř. Nám. Takový pohled měla Iva Pondělíková při nedělním závodu Volkswagen Maraton Praha. I ona se pustila do boje s časem, únavou, bolestí, adrenalinem a euforií.

 

Archiv: Iva Pondělíková

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jsem jedna ze skupiny Women's Challenge 2015. Zahájily jsme trénink v půlce února. A teprve v polovině března jsem se rozhodla, že poběžím celý maratón. Málo času na přípravu. Ano. Moje váhání bylo naprosto oprávněné.

Johnson & Johnson Women's Challenge je dlouholetý projekt, jehož cílem je podpořit ženy v jejich rozhodnutí začít běhat a splnit si běžeckou výzvu. Je určený všem odhodlaným ženám bez ohledu na jejich věk a fyzickou kondici.

Běžela jsem už loni po nedostatečném tréninku a bylo to drsné. Letos jsem měla naběháno jen o málo více. Dva týdny před startem jsem neměla žádnou motivaci. Neviděla jsem smysl v huntování těla tímto způsobem. Jenže já se neumím vzdávat. A tak jsem v neděli stála dojatá Vltavou na startu. Vltava od Bedřicha Smetany zněla do prvních kroků.

Rozdíly roku 2015 oproti loňsku? Úžasný start a s běžeckým parťákem jsme letos začátek nepřepálili. Měla jsem těžké nohy od začátku, ale větší krize přišla o 5 kilometrů později než loni, tedy na pětadvacátém.

Bylo horko a dusno jako v pekle. Fanoušků bylo daleko méně než loni, a to je velká škoda, ono každé povzbuzení je energetická šleha. Na 29. kilometru moje hlava vytvořila skvělou konstrukci - na 31. to vzdám, půjdu domů a napíšu článek o tom, jaké je to vzdát maratón. Můj parťák mi pohrozil ztrátou života. A bylo ještě hůř.

Přestala jsem úpět

Když jsem hlásila, že umírám, řekl mi, že to není zlomená noha, ať koukám přidat. Poté nás předběhli dva a každý měl místo jedné nohy protézu. Přestala jsem úpět. Obdivem.

Tolik kamarádů, dcera, manžel, mladší ségra. Tohle doběhnu. Loni jsem dobíhala v transu, nic jsem si nepamatovala. Letos jsem si cílovou Pařížskou vychutnala a na světě bylo 17 minut zlepšení!

Necítím žádnou euforii z doběhnutí. Jenže je tu obří důvod, proč tahle rychta stála za to. Parta holek z Women's Challenge byla od začátku fajn. Zažila jsem den plný podpory, legrace a dojetí hlavně díky nim. Po zdolání dvaačtyřiceti kilometrů mám tucet nových kamarádek. Pro tohle jsem dnes běžela. Děkuju.

P. S. Na půlmaratón do Českých Budějovic hlásím osobák.

Iva Pondělíková, lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce