Rubriky:

Běžkyně sobě

92letá klavíristka opět popře biologický věk v San Diegu

30. května 2015 10:07 - Praha

Je jí 92 let a připravuje se na svůj šestnáctý maratón. Vykřičník! V loňském roce Harriette Thompsonová stanovila světový rekord pro nejrychlejší maratón žen nad devadesát let. Přes 42 kilometrů uběhla za 7 hodin, 7 minut a 42 sekund. „Cítím se úžasně. První půlka byla úplně v pohodě, až po 27. kilometru to bylo těžší,“ pronesla po akci v San Diegu.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sama se považuje spíše za milovnici hudby, je známá pro svoji energii, klavír je její láska, ale běhá, takže je i sportovkyní.

„Vždycky jsem chtěla dělat věci rychle," přiznává Thompsonová, která se dostala třeba jako malá do problémů na kolečkových bruslích. O pár desítek let později si řekla, že poběží maratón. Když mozek zavelí, nikdo s ním nic neudělá. „Byla jsem o hodně mladší, ale maratón jsem nikdy neběžela. Bylo mi šestasedmdesát roků, cítila jsem se opravdu mladá," svěřila se obdivuhodná běžkyně pro twcnews.com.

Dnes dvaadevadesátiletá běžkyně má před sebou šestnáctý maratón, poběží opět v San Diegu. A nebude jedna z řady. Po stanovení světového rekordu bude v centru pozornosti.

„Když mi bylo osmdesát, říkala jsem si, že by bylo krásné získat vítěznou trofej pro moji věkovou skupinu. Ale když jsem měla devadesát, ve skutečnosti jedenadevadesát, člověk si myslel, že je rocková hvězda," usmála se.

Poběží i se synem

Tahle desetinásobná babička je překvapená z poprasku, který vzbuzuje, ale je ráda, proto běhá maratóny, navíc ne jen pro sebe. Získává finance pro společnost zabývající se léčbou leukémie. K dnešnímu dni navýšila účet o více než 100 tisíc dolarů.

S rakovinou bojovala dvakrát, ale oba rodiče ztratila, tři bratry a mnoho přátel. V lednu její manžel zemřel na rakovinu. „Chci pomoci, pokud můžu, a tak dlouho, jak se jen budu moci pohybovat," řekla.

Thompsonová přiznala, že je stále těžší a těžší se dostat každý rok do cíle. Proto má v paměti klavírní skladby, které si přehrává, aby mohla běžet. „Jde o docela rychlé skladby, pomáhají mi, abych byla rychlejší. Ale vše je to mentální záležitost. Pokud budu moci, chci i nadále pomáhat," dodala před svým šestnáctým maratónem v životě žena, které je 92 let a v neděli poběží se svým synem.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce