Rubriky:

Běžkyně sobě

Tahle máma zraje jako víno. Olympionička diametrálně změnila trénink

18. října 2015 15:52 - Praha

Deena Kastorová zlomila veteránský rekord USA. Tedy aspoň podle kategorie, výsledek není vůbec z oblasti Masters. Tahle americká žena zaběhla ve dvaačtyřiceti letech v Chicagu maratón za 2:27:47. O téměř minutu překonala předchozí nejlepší čas této kategorie. Celkově skončila mezi ženami na sedmé pozici. Pořekadlo - zraje jako víno, tady dokonale sedí.

 

Facebook: Deena Kastorová

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kastorová šla do závodu s plánem, že potřebuje průměrný čas 5:39 na jednu míli. Po polovině trasy byla na tom ještě lépe, byla rychlejší než její matematické propočty.

„Říkala jsem si, že musím běžet pod 5:40, ale byli jsme na 5:33, pak také na 5:42," pověděla po závodě žena, která je trojnásobnou olympijskou účastnicí a v roce 2004 získala na maratónu bronzovou medaili. Stále drží americký rekord 2:19:36, který zaběhla v roce 2006 v Londýně.

I přes věk, který překročil čtyřicítku a čtyřletou dceru, trénuje poctivě, jenže diametrálně odlišně než před deseti lety. To běhala okolo 230 kilometrů týdně. Nyní je na polovině, občas se dostane na 160 kilometrů týdně. Přesto stále nálož, která má svoji kvalitu.

Chtěla být nejlepší mámou

„Existují tisíce žen, které balancují a hledají rovnováhu mezi kariérou, rodinou a běháním ve svém životě. Naštěstí běh je zároveň má kariéra, takže to mám jednodušší. Jen jsem se rozhodla, že rodina a zdraví je na prvním místě. Cokoliv jiného je na druhé příčce," má jasno Američanka a spokojená matka.

Když je dcera nemocná, netrénuje. Takto například tři dny úplně vynechala. „Když je vaše dítě nemocné, potřebuje vás více. Vzala jsem si volno, abych mohla být nejlepší mámou, jakou jsem jen mohla být. Nezáleželo, že jsem ztratila pár tréninků. Myslím, že pozitivní myšlení je v tomto případě hodně důležité," nechala se slyšet Kastorová, která zaběhla po šesti letech maratón pod 2:30 a v současné době se řadí na čtvrté místo v americké kvalifikaci na olympiádu 2016.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce