Rubriky:

Běžkyně sobě

Padl světový rekord, který možná nepochopíte. Hlavně chlapi

20. října 2015 16:05 - Praha

Stalo se. Rekordy se už překonávají ve všem možném i nemožném. Britská máma stanovila nový světový rekord v maratónu. Jenže je tak trochu výjimečný, netradiční. Jde o čas, který absolvovala s kočárkem, ve kterém měla sedmiměsíčního syna Daniela. Jessica Bruceová zaběhla v neděli v Abingdonu čas 3:17:26.

 

Runner's World

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Jsem docela překvapená, že se nám podařilo zaběhnout takový čas. Nic se nám během maratónu nepokazilo, měla jsem podporu po celou dobu trati," rozplývala se Bruceová pro server runnersworld.com. Aby ne. Její čas dosáhl hodnoty, která je hluboko pod průměrem hobby českých běžců.

Na maratón začala trénovat čtyři měsíce po narození syna. Její manžel trávil hodně času jako lékař s pacienty, proto ona s malým rodinným přírůstkem začala běhat s kočárkem, aby získala své kilometry. V blízkosti domova využívala i kopcovitý terén. Před závodem poté útočila na čas 3:31:45.

V den závodu se dočkala i manžela, který běžel vedle kočárku jako podpora. Navíc měl u sebe i láhev plnou mléka. „Povídal si, zpíval, pomáhal," řekla Bruceová k dokonalému servisu. „Byl jako dobrovolník na občerstvovací stanici. Ale jsem si jistá, že se kočárku nedotkl, kdyby ano, mohla bych být diskvalifikována," pověděla s jistou v hlase.

Pokud se její syn za pár let rozhodne běhat, má šance na dobré časy. Má po kom podědit sportovní geny. Máma má svůj nejlepší čas na 42 kilometrů pod tři hodiny. Běhání jí provází velkou část života. S manželem se seznámila při přespolním běhu, když navštěvovala univerzitu v Oxfordu. Když později otěhotněla, běhala až do třicátého týdne.

„Daniel byl absolutní hvězda. Miluje pozorovat stromy, které jsou nad ním v kočárku," dodala čerstvá světová rekordmanka.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce