Rubriky:

Běžkyně sobě

Trojnásobná babička inspiruje další generace sportovců

14. listopadu 2015 07:57 - Praha

Patnáct vybraných žen trénovalo, účastnilo se běžeckých závodů a překonávalo své stanovené cíle po celý rok. Tento týden skončil další ročník projektu Women’s Challenge. Celkovou vítězkou se stala 57letá Jana Kozlová, amatérská běžkyně a trojnásobná babička dvou vnoučat, která díky projektu zdolala maratón.

 

RunCzech

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

O vítězce rozhodovala veřejnost pomocí internetového hlasování a porota složená z organizátorů v čele s trenérem Milošem Škorpilem. Samotná Jana k tomu říká: „Získala jsem spoustu běžeckých přátel, mám dokonce svůj fanklub. Vážím si toho, čím mě život obdařil, snažím se to vše vracet svou podporou, radostí a pomocí druhým. Běh nestojí vůbec nic a přitom tolik pomáhá. Díky běhu se necítím jako zralá dáma blížící se důchodu."

Hlasy veřejnosti určili ale ještě jednu vítězku ‒ Miss Sympatii. Tou se stala 34letá Šárka Grygarová, maminka dvou dětí na mateřské. Šárku do soutěže přihlásil její manžel. Dnes běhá celá rodina včetně malých dětí. Šárka se angažuje v projektu poradny pro děti, které si prošly úmrtím v rodině. „Byla jsem jen občasný běžec, který sotva vytáhl paty z domu. Díky projektu a vypracovanému tréninkovému plánu jsem poctivě běhala a zvládla půlmaraton," vysvětluje Šárka.

ČTĚTE TAKÉ: Ukázala srdce, za pár hodin zemřela. Medaili nechala na prádelníku

Během roku dokázala také uspořádat charitativní běh. Pro všechny ženy má jednoduchou radu: „Jsem máma od dětí, která potřebuje zhubnout, zformovat postavu a občas i vyvětrat hlavu od každodenních starostí. A to jde díky běhu snadno. Nebojte se obout si boty a zabouchnout za sebou dveře. To je totiž na celém běhu to nejtěžší!"

Česká republika za nejnovějšími trendy v běhání ale trochu zaostává. „V Česku běhá zatím méně žen než v zahraničí. Snažíme se naším projektem ženám dodat odvahu, aby se nebály s běháním začít. Běh je pro každou ženu ideální prostředek k redukci váhy a udržení si zdravého životního stylu a psychické pohody," říká Carlo Capalbo, ředitel RunCzech běžecké ligy, jejíž součástí je například slavný Volkswagen Maraton Praha.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce