Rubriky:

Běžkyně sobě

Svět má novou královnu. Máma rozbila mamutí bank

4. prosince 2015 09:07 - Praha

Alice Burchová uběhla šedesát maratónů za šedesát dní! Co den, to 42 195 metrů. Díky tomuto výkonu se stala držitelkou světového rekordu, královnou. Je tu další zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Ve svých čtyřiatřiceti letech zdolala mamutí výzvu, která měla celkem 2532 kilometrů. To vše během dvou měsíců, jako by se vydala z Londýna na Gibraltar.

 

Facebook: Alice Burch 60:60

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tato máma, která žije se svou dcerou, zažila jeden z nejsilnějších okamžiků ve svém životě. „Cítím se opravdu dobře. Dnes byl velký den, měla jsem obrovskou podporu, cítila jsem se silná celou cestu. Bylo to skvělé, ale už se těším, až si večer odpočinu," citoval před pár dny rekordmanku server Daily Echo.

Vánoční vydání běžecké soutěže - ještě více cen!

Tato běžkyně rozbila bank v podobě po sobě uběhnutých maratónů. Předchozí rekordní záznam pro ženy byl sedmnáct maratónů, muži byli na čísle dvaapadesát podle organizace World Record Academy. Na začátku prosince byly tyto výkony přepsány, všem nyní vévodí šedesátková žena, Hampshire může oslavovat. Poslední krok, který měřil přes 42 kilometrů, jí trval 4 hodiny a 32 minut, což je téměř o padesát procent déle než její nejlepší osobní čas. Ten se drží na třech hodinách.

Burchová pracuje ve vlastní náborové firmě pro námořní společnost Seamariner, tam se inspirovala získáváním peněz pro charitu. Pro ní také běžela. Svůj díl má i její blízký přítel ze školy, který loni zemřel při nehodě na motocyklu. Její velký běh byl z části i na jeho podporu.

Epický rok tvrdohlavé ženy

Trpěla velkými bolestmi v kotníku, zabrat dostala lýtka, boky. Celé tělo se muselo vypořádat s nevšední zátěží, konec ale za to stál, když proběhla cílem.

„Měla jsem zde několik svých největších přátel. Když bylo asi sedm kilometrů do konce, tekly mi slzy, přemýšlela jsem, proč jsem to udělala. Jsem opravdu hrdá, zažila jsem vzrušující nové dobrodružství. Ani v příštím měsíci si tohle určitě nepřestanu představovat," přiznala Burchová, která všechny své běhy zaznamenávala na Garmin GPS a předloží je jako podpůrné důkazy, aby mohla být zapsána do Guinnessovy knihy rekordů.

Žena, která žije ve Woodlands se svojí tříletou dcerou, má za sebou těžké a nezapomenutelné dva měsíce. „Chci se podívat zpět na rok 2015. Myslím, že to byl epický rok, byl pravdu můj nejlepší. Jsem tvrdohlavá, unesla jsem toto odhodlání až do konce."

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce