Rubriky:

Běžkyně sobě

Tenhle trénink půvabné atletky určitě nedáte!

13. ledna 2016 09:20 - Oslo

Hitem internetu se stalo video se zpomalenými záběry části tréninku norské sprinterky na 60, 100 a 200 metrů Ezinne Okparaebové. Původně vznikly záběry pouze pro zábavu a pobavení, ukázalo se ale, že mají sílu inspirovat.

 

Jan Kucharčík

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sedmadvacetiletá Okparaebová umístila video na svůj instagramový profil. Před objektivem defiluje atletka zdolávající schody na stadiónu po šesti skoky sounož, trénující dřepy s výskokem s činkou na ramenou či vrhající kouli.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Okparaebová založila projekt Ezinne Athletics, který podporuje a vzdělává dívky pomocí sportu. Obzvláště se zaměřuje na oblasti obývané menšinami ve východním Oslu. Sama Ezinne se narodila v Nigérii a přistěhovala se do Norska, když jí bylo devět let. Úspěchem a popularitou svého videa byla překvapena a potěšena. Ještě více lidí tak v jejím příkladu může nalézt inspiraci a získat vhled do přípravy vrcholové závodnice.

ČTĚTE TAKÉ: Nechte se inspirovat tajemstvím českého čtyřnásobného olympijského vítěze!

„Věřím v tvrdou práci. Ta je klíčem k úspěchu nejen ve sportu, ale i v životě," uvedla atletka. Okparaebová reprezentovala Norsko na letních olympijských hrách jak v Londýně 2012, tak také v Pekingu 2008. Drží norský národní rekord na 100 metrů sprintu s časem 11,10 vteřiny, jehož dosáhla v londýnském semifinále.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce