Rubriky:

Běžkyně sobě

Tenhle trénink půvabné atletky určitě nedáte!

13. ledna 2016 09:20 - Oslo

Hitem internetu se stalo video se zpomalenými záběry části tréninku norské sprinterky na 60, 100 a 200 metrů Ezinne Okparaebové. Původně vznikly záběry pouze pro zábavu a pobavení, ukázalo se ale, že mají sílu inspirovat.

 

Jan Kucharčík

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Sedmadvacetiletá Okparaebová umístila video na svůj instagramový profil. Před objektivem defiluje atletka zdolávající schody na stadiónu po šesti skoky sounož, trénující dřepy s výskokem s činkou na ramenou či vrhající kouli.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Okparaebová založila projekt Ezinne Athletics, který podporuje a vzdělává dívky pomocí sportu. Obzvláště se zaměřuje na oblasti obývané menšinami ve východním Oslu. Sama Ezinne se narodila v Nigérii a přistěhovala se do Norska, když jí bylo devět let. Úspěchem a popularitou svého videa byla překvapena a potěšena. Ještě více lidí tak v jejím příkladu může nalézt inspiraci a získat vhled do přípravy vrcholové závodnice.

ČTĚTE TAKÉ: Nechte se inspirovat tajemstvím českého čtyřnásobného olympijského vítěze!

„Věřím v tvrdou práci. Ta je klíčem k úspěchu nejen ve sportu, ale i v životě," uvedla atletka. Okparaebová reprezentovala Norsko na letních olympijských hrách jak v Londýně 2012, tak také v Pekingu 2008. Drží norský národní rekord na 100 metrů sprintu s časem 11,10 vteřiny, jehož dosáhla v londýnském semifinále.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce