Rubriky:

Běžkyně sobě

V 72 letech je k nezastavení. Žena oplývá nevídanou vitalitou

2. února 2016 09:39 - Praha

Judy Fisherová má 72 let, v nohách sto maratónů, přesto nemá v plánu zpomalit. V tomto věku odvážné prohlášení. Rozběhla se v roce 1982 a stále nekončí. Před pár měsíci zaokrouhlila své snažení v Portlandu na jubilejní stovku, dosáhla času jen 12 minut přesahující čtyři hodiny. Na tyto roky velmi slušný čas. Pokud by se vzalo srovnání ve věkové kategorii 35-39 let, byla by rychlejší než 349 běžkyň ze 464, které v Portlandu běžely.

 

thenewstribune.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přestože je rychlá, úspěšná, je také skromná. Snad to bude i tím věkem. Na závody cestuje se svým mužem Brucem. Říká, že běhá, protože miluje sport a lidi. Dále posílá svoji energii do světa, nepřestává.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Maratónskou premiéru si zapsala v Honolulu. V roce 1997 dokázala uběhnout 106 mil za 24 hodin. Také má ráda lezení a cyklistiku. Je členkou několika běžeckých skupin, běhá 8 mil denně a účastní se až 70 závodů za rok. Kdo mladší tohle vydrží? I přesto se jí vyhýbají zranění. Má snad nějaký trik, kterým ovládá své tělo?

„Ne, jsem vegan, nevím, jestli to má s tím nějaké dočinění. Závodím téměř každý víkend. Jsem šťastná, že jsem zdravá, bez zranění," svěřila se serveru thenewstribune.com.

Před třiceti lety přestala jíst maso, bojovala za práva zvířat. Šlo o její postoj, etiku. Jinak ale žije běháním. „Běhám závody na pět a deset kilometrů, mám za sebou dvanáct ultra tratí jako součást stovky maratónů. Ráda bych zkusila ultra znovu, vždycky mě to bavilo, je to opravdový test," překvapila žena se svými plány. Věk nebere moc v potaz.

V posilovně se jí nelíbí

Maratón číslo sto jí ale zůstane v paměti. Běžela v Portlandu, tam, kde to má ráda. „Je to jeden z mých nejoblíbenějších maratónů. Je tam dobrá organizace, legrace, navíc tam není obtížná trať," řekla Fisherová, která už má naplánovanou další běžeckou královskou disciplínu. Ta proběhne 2. dubna.

Jelikož má hodně zkušeností, už jí předstartovní horečka a nervozita nedělá problém. Ona prostě miluje být venku a běhat. „Chodila jsem do posilovny, ale nelíbí se mi tam. Myslím, že každý chce vyjít z domu ven a dýchat čerstvý vzduch, pokud to je možný," dodala běžkyně, která chce běhat tak dlouho, jak to jen půjde. „Mám potom vždy pocit z dobře vykonané práce, také to je legrace." A pak že běhaní je nuda.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce