Rubriky:

Běžkyně sobě

Čelila nejtěžší výzvě svého života, aniž se pohnula z místa

9. února 2016 08:59 - Kingston

Další světový rekord padl. A jeho vykonavatelka si za dvanáct hodin sáhla na nejhlubší dno. Byla to prý pro ni nejtěžší výzva života. A to má za sebou stomílový běžecký závod non-stop, etapové závody v poušti Marathon des Sables nebo ironman.

 

facebook S. Chan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Britská běžkyně Susie Chanová ustanovila nový světový rekord v běhu na pásu na 12 hodin. Mohlo by se zdát, že na takovém pobíhání nic moc není. Sami už jistě máte nějakou tu zkušenost s běžeckým pásem někde z fitka. Psychická trýzeň ale může mít tváří v tvář půldenní dřině nečekaně velké rozměry.

Teď si můžete přidat boxík Běhání na Seznam.cz. A nic vám neuteče.

Za dvanáct hodin Chanová uběhla 110,3 kilometrů, což je v průměru zhruba 9,2 kilometrů za hodinu. Odečíst je ale třeba celkově 11 minut, které závodnice ztratila přestávkami na toaletu. I ty byly dosti komplikované, protože rekordní pokus se odehrával v laboratořích Kingston University a nejbližší toalety byly vzdáleny několik minut běhu. Na řadu tak přišla komora a kbelík.

Celý pokus byl přenášen živě po internetu a běžkyně rekordmanka tak mohla v reálném čase sledovat příspěvky svých podporovatelů a fanoušků. K závěrečným gratulacím se připojila i britská a světová rekordmanka Paula Radcliffe.

V knize rekordů byl zápis o nejdelší naběhané vzdálenosti na páse z loňského roku s hodnotou necelých 97 kilometrů. Ne vždy se ale v komerčním seznamu objevují opravdu nejlepší výkony. Ten ženský pro 12hodinovku na páse totiž ve skutečnosti činil 107,49 od Švédky Kristiny Palténové z roku 2013.

Pro zajímavost: Nejdelší trasa, která se kdy vůbec podařila nějakému člověku uběhnout za dvanáct hodin, činí přes 162 kilometrů. Oním rekordmanem je nepřekvapivě Yiannis Kouros.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce