Rubriky:

Běžkyně sobě

Dokud žije, neskončí! Útok na rekord nevyšel, přesto 80letá Japonka v Americe slavila

20. dubna 2016 09:47 - Praha

V osmdesáti letech se odhodlala pro odvážnou maratónskou výzvu. Japonka Yoko Nakano má za sebou jedenadvacet maratónů. V Bostonu se před pár hodinami rozhodla překonat světový rekord ve věkové hranici osmdesát plus. Jenže. Pokud čekáte, že jde o čas okolo šesti, sedmi hodin, zapomeňte. Tady šlo o 4 hodiny a 12 minut. „Budu se snažit co nejvíce, chci si to užít,“ citoval ji server bostonglobe.com vitální běžkyni ještě před závodem.

 

bostonglobe.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

O pár hodin později se v ní mísily dva pocity. Vyhrála svoji kategorii, ale požadovaného času nedosáhla. Její čas se zastavil na 04:46:09. Druhá za ní skončila Katherine Beiersová, která byla téměř o hodinu pomalejší. Celkem se maratónu v Bostonu účastnilo sedm běžců, kteří měli v den konání více jak osmdesát let.

Japonka si svůj první maratón vyzkoušela ve svých sedmdesáti letech, když byla na dovolené na Honolulu, zaběhla čas 04:44. Běhala i závody na tři a pět kilometrů, kde slavila úspěchy. Proč ale běhání v těchto letech? Lyžování je pro ni drahé, navíc chtěla koníčka, tak si vybrala běhání, se kterým může i cestovat.

Maratóny chce běhat až do smrti

„Opravdu si chci užívat života a navazovat nová přátelství. Mohu běžet maratóny tak dlouho, jak jen to je možné - až do smrti," nechala se slyšet.

I přes svůj věk chodí pracovat do pečovatelského domu. Do práce běhá, co vydělá, vrací do běhání, do cestování, do maratónů. Se stravou si ale moc starostí nedělá, je stále stejná. Dopřává si bonbóny i alkohol. „Slyšela jsem, že Boston je velmi krásné město. Je to historický maratón, chtěla jsem se účastnit a nemám strach z bombardování. Zítra chci překonat rekord," řekla den před startem, kdy opět byla trasa pod zvýšeným dohledem bezpečnostních složek.

Jak řekla, tak se stalo, běžela, ale rekordního času nedosáhla. Snad za rok.

Nejstaršího městského maratónu se zúčastnilo na 30 000 běžců. Vyhrál jednadvacetiletý Lemi Berhanu z Etiopie časem 2:12:45. Nejrychlejší ženou byla devětadvacetiletá Atsede Baysaová (2:29:19), jež ukončila pětiletou nadvládu keňských běžkyň.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce