Rubriky:

Běžkyně sobě

TEST: Dámská záležitost. Trojitá zkouška sportovních čelenek Bjež

9. června 2016 07:00 - Praha

Nenápadná část, která je sice detailem, přesto má své opodstatnění při běhání a sportu. Dámská část populace řeší i čelenky. Krátké, dlouhé vlasy, doplněk k oblečení. I zde je prostor pro řešení a zkoušení. Proto jsme oslovili tři sportovkyně, aby otestovaly čelenky od společnosti Bjež.cz. Jak dopadl tento malý kousek látky? Uspěl? Do "prádla" ho dostaly tři prvoligové hráčky florbalu.

 

Archiv: Barbora Reichová

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

 

Zuzana Macurová

Čelenka na první pohled zaujme originálním a vtipným vzhledem. Také materiál působí příjemně, zvlášť jeho vnitřní část, která připomíná semiš. Čelenka je vybavena nastavitelnou gumičkou a dobře se tak přizpůsobí velikosti hlavy, takže nikde netlačí, nestahuje, ale zároveň z hlavy neklouže a nepadá. Jediným malým nedostatkem, nebo chybičkou, pro mě byla šířka čelenky.

Protože mám kratší vlasy, tak mi pod čelenkou až tak nedržely, což se mi pod širšími čelenkami nestává. Proto bych ji doporučovala spíš běžkyním s delšími vlasy. Pot sála dostatečně, i když jsem ji testovala v teplém počasí a zpotila jsem se opravdu hodně. Na hlavě také držela dobře a nesjížděla. Mé resumé: velmi příjemná a kvalitní čelenka pro běžkyně s delšími vlasy.

Iveta Máčilová

Na čelenku jsem byla docela zvědavá, protože můj aktivní životní styl a týden plný tréninků vyžaduje sportovní úpravu účesu. Při prvním zhlédnutí mne zarazilo, že není pružná, ale říkala jsem si, že je to asi záměr, aby nesjížděla a dobře držela při pohybu. Její design mne moc nenadchl, ale věřím, že v té škále, kterou jsem si prohlédla na e-shopu si musí vybrat každý.

Jak nosit správně čelenku
Čelenku noste mírně nad čelem, nad začátkem vlasů, neumísťujte ji vysoko nad temeno. Zbytečně ji neutahujte, bude tak nejlépe držet. Noste ji volně tak, abyste o ní nevěděla.

Ocenila bych větší výběr tlouštěk (tenké, tlustší, střední) Při testování jsem využila letní přípravu mého sportovního klubu, takže nebylo nouze o běh, skákání, rychlá změna směrů a také posilování. Čelenka byla zpočátku super, nic jsem necítila, jakmile jsem našla správnou polohu, držela a ani se nehnula. Nejde, ale říct, že bych měla na hlavě věc, o které bych nevěděla. Po hodině mě začala tlačit za ušima a lehce dělala tlak na celou hlavu.

Druhý den jsem čelence dala druhou šanci, ale už po půl hodině skákání na schodech jsem ji musela sundat, protože tlak už byl neúnosný. (možná mám velkou hlavu). Ocenila bych pružnější materiál a také změnu materiálu (vrch bavlna, protože se pak lépe přizpůsobí hlavě). Na gumičce, prostřednictvím, které si můžeme měnit velikost, bych vybrala sponu látkovou, protože mi vadila plastová, a také by byla tenčí.

PLUSY
Originální design
Příjemný materiál
Saje pot
Velký výběr
MÍNUSY
Tlačila za ušima
CENA
od 180 Kč

Barbora Reichová

Čelenka mě zaujala hned na první pohled především svým designem. Svěží a moderní look se dá výborně sladit s běžeckým oblečením. Na výběr je spousta variant, což běžkyně s větším šatníkem jistě ocení. Samotný materiál čelenky se jeví jako většina čelenek, tedy gumičkových, ale brzy člověk zjistí, že nepruží. Jediné, co je z gumičky, je nastavitelný spoj, na kterém je umělá sponka. Ta umožňuje čelenku zkrátit i na moji menší hlavu, což mi vyhovuje.

Samotná čelenka je vyrobena z dvou vrstev látky. Jedna – svrchní strana je z jakési lesklé barevné látky a druhá – vnitřní z látky co vypadá jako jistý druh semiše. U čelenek gumičkových, mám po delší době problém, že se vytahají, uvidíme, jak na tom bude tato. Čelenka mi na hlavě při rekreačním stylu běhu držela a neklouzala, jen úplně nepřilehla k hlavě, tím, že není pružná ale spíše tuhá látková.

Jsem zvědavá, jak bude držet při náročnějším tréninku, ale nemám pocit, že by měla z hlavy padat. Zajímavá je šířka čelenky. Většinou jsem běhala s čelenkami tenčími nebo naopak širokými, proto bych uvítala, kdyby bylo víc velikostí a možností si vybrat. Čelenka se mi líbí především svým designem a je příjemná na nošení. Zlepšila bych přiléhavost k hlavě a větší možnost výběru nejen designu ale i šířek čelenky.

Také jsme testovali:

Lehké jako pírko, takové jsou dámské boty Kalenji Eliorun
Buďte vidět v dámské bundě Adidas Supernova Storm Jacket
Nessi legíny sedí a hrají si s barvami

Zuzana Macurová, Iveta Máčilová, Barbora Reichová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce