Rubriky:

Běžkyně sobě

Stoletá babča vysprintovala zlato. Chce pomoci mladším generacím

1. září 2016 10:49 - Vancouver

Stoletá žena indického původu Man Kaurová se stala hrdinkou atletického mítinku v kanadském Vancouveru. Běžkyně si z Americas Masters Games, atletického mistrovství pro sportovce nad třicet let, odnesla několik zlatých medailí. Přitom s běháním začala teprve ve věku třiadevadesáti let poté, co ji k němu přemluvil její syn.

 

facebook BC Athletics

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Stoletá Indka si mezi jednotlivými disciplínami dopřávala také kliky. Na trávě uvnitř atletického oválu se zahřívala a rozcvičovala, přičemž přilákala množství pozornosti. „Běhání mi přináší radost. Chtěla bych svým příkladem pomáhat dalším generacím," svěřila se duchem stále mladá atletka kanadské stanici CBC News.

ČTĚTE TAKÉ: Ve věku, kterého se Čech v průměru ani nedožije, má výkony jako mladík

Po celém světě už nasbírala přes dvacítku zlatých medailí. A pokud je vypsána i její nejpříhodnější kategorie W 100+ (ženy nad sto let), je její vítězství téměř zaručeno. Ve Vancouveru tentokráte soutěžila ve vrhu koulí a diskem, ve sprintu na 100, 200 a 400 metrů. Když se jí zeptáte na její tajný recept na dlouhověkost a dlouhodobou svěžest, odpoví: „Je to nepříjemné, ale je to pravda. Je za tím rozumná strava a hodně cvičení."

Stoletá sprinterka se svým synem

K běhání paní Kaurovou přivedl její osmasedmdesátiletý syn Gurdev Singh, který se her také zúčastnil. „Věděl jsem, že by se máma mohla stát hvězdou," směje se svému rozhodnutí. Na mítinku jí sice uběhnutí stovky metrů trvalo 1:21.57 minut, dosáhla tak času více než osminásobného v porovnání s Usainem Boltem, ale - upřímně řečeno - většina lidí na této planetě se věku sta let nepřiblíží, ani kdyby je lékaři posledních pár dekád drželi na kapačkách. A ta vitalita? No řekněte sami: Není půldruhá minuta na stovku sprintu vlastně skvělý čas?

bou, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce