Rubriky:

Běžkyně sobě

Studentky na závodech propadly. Srdce diváků si ale získaly

2. listopadu 2016 08:30 - New York

Největším momentem na šampionátu v přespolním běhu ACC Cross Country Championship 2016 nebylo sledování vítězů, ale poražených. Nejdramatičtější okamžiky se totiž neodehrávaly na začátku startovního pole, ale v konečném důsledku na jeho konci. Dvě běžkyně se vzdaly vyhlídek na obstojné umístění a raději pomohly své rivalce v nesnázích.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kousek před cílovou čárou padá Madeline Adamsová z Boston College jako podťatá. Vyčerpání si na ní vybírá svou krutou daň. Běžkyně není schopná se ani samostatně zvednout na nohy. Zatímco ostatní závodnice probíhají bez povšimnutí a nechtějí vnímat nic než svůj vlastní výkon, Evie Tateovou nenechává epické drama chladnou.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Neférové vítězství slavilo triumf. Jak to, že pořadatelé mlčí?

Bez váhání se vrhá k bezvládné soupeřce a pomáhá jí zpět na nohy. Za malou chvilku s pomocí přispěchá také Rachel Peaseová. Společně se s vypětím všech zbývajících sil vydávají vstříc cílové čáře. I když všem třem musí být jasné, že oficiální ortel bude více než krutý.

Adamsová je diskvalifikována. Běžec na trati nesmí přijmout jakoukoli pomoc ani ze strany diváků, ani ze strany vlastních soutěžících. Původně byla pravidla ještě tvrdší a šla ještě dál ‒ s diskvalifikací počítala nejen pro toho, kdo pomoc přijal, ale také pro každého závodníka, který ji poskytl. Tateová a Peaseová tak jen o vlásek samy unikly vyloučení.

Přesto jsou jejich výsledky nakonec velmi tristní. Svá dobrá umístění dala děvčata všanc a ve finále skončila ke konci výsledkové listiny. O co menší úspěch měly závodnice na oficiálních místech, o to více obdivu sklidily mezi diváky. Video s jejich společným finišem se objevilo na sociálních sítích a dočkalo se mnoha tisíc sdílení a miliónů zhlédnutí.

boe, Sport.cz

Pomohli byste někomu při závodě, i kdybyste riskovali diskvalifikaci?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce