Rubriky:

Běžkyně sobě

Muži s delším prsteníčkem jsou lepší samci i sportovci

6. listopadu 2016 08:02 - Londýn

Zní to jako pořádný kus šarlatánství, věštění z křišťálové koule či nahlížení do budoucnosti pomocí kávové sedliny na dně oprýskaného hrnku. Ale prý je to pravda. Vědci to říkali. Muži rychlejší při zdolávání maratónu jsou zároveň také plodnější. Pokud tedy, milé ženy a dívky, zrovna vyhlížíte potenciálního partnera a otce svých budoucích prosperujících dětí, u cíle maratónu pozorujte ty rychlé a vybírejte mezi nimi. Ostatní zřejmě nebudou mít testosteronu na rozdávání.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Celý experiment je založený na zdánlivě velmi obskurním porovnávání délky ukazováčku a prsteníčku. Několika vědeckým týmům se však podařilo prokázat spojitost poměru jejich délky s několika biologickými ukazateli. Porovnáte-li prý prsteníček s ukazováčkem na mužově ruce, nahlédnete až hluboko do jeho prenatálního období, do období, kdy spočíval v lůně matčině.

ČTĚTE TAKÉ: Ženy a muži, to je také souboj hormonů. Přátelství vs. soutěživost

Poměr délky těchto dvou prstů prý prozrazuje, jak intenzivně byl plod vystaven působení testosteronu, mužského pohlavního hormonu, což ve svém konečném důsledku zase určuje, jak vysokou bude mít muž plodnost. Bylo prokázáno, že muži s delším prsteníčkem než ukazováčkem mají více spermií. A co víc – jsou také lepšími vytrvalostními běžci.

Britští vědci zkoumali přes čtyři stovky běžců, kteří úspěšně dokončili maratón, a porovnávali délku jejich prsteníčků s ukazováčky. Větší délka prsteníčku prý ukazuje na vyšší hladinu testosteronu. Tento hormon je kromě jiného spojován také s rychlým nárůstem svalové hmoty a získáváním síly. Je také zodpovědný za rychlejší regeneraci organismu po zátěži. Toho bylo mnohokrát zneužito ve sportu a dnes je testosteron a jeho deriváty zakázán.

Podle zmíněné studie běžci s příznivějším, „mužnějším" poměrem délky ukazováčku a prsteníčku jsou také překvapivě lepšími vytrvalostními běžci. V průměru dosáhli o 24,5 minuty lepšího času na maratónu než jejich méně šťastní kolegové. A jak je na tom váš partner? Který z prstů má delší? Pokud na tom není zrovna nejlépe, nevěšte ještě ani hlavu, ani jeho běžecké boty na hřebík! Nabízejí se dvě možnosti: Buďto mu můžete na kratší prsteníček začít přivazovat těžká závaží a časem dosáhnout jeho protažení, anebo ho můžete posílat víc trénovat. Nevíme jak první způsob, ale ten druhý sice nepovede k prodloužení prstů, ale ke zvýšení plodnosti určitě. O zlepšení maratónských časů ani nemluvě.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce