Rubriky:

Běžkyně sobě

TEST: Jarní dámská jízda ve větrovce Mizuno BT Premium Windtop

17. března 2017 13:24 - Praha

V období, kdy nás zmáhá jarní únava a nezmary počasí, se daří nejen běžcům, kteří již konečně nemusí klouzat po ledových cestách – ale i virům, pro něž je naše zimou oslabené tělo vcelku snadnou kořistí. Závody klepou na dveře - a komu by se právě nyní chtělo padnout s rýmičkou? Sama, ač poměrně otužilá, jsem na to v minulosti párkrát doplatila především při delších bězích, kdy ve vesničkách jelo už jaro na plné obrátky – se sluníčkem, zpěvem ptáků a krokusy na zahrádkách – a v lese ještě vládla zima: se zbytky sněhu a chladem čišícím ze skal a zákoutí, kam se slunce nepodívá. A s velkým teplotním rozdílem – ve vsi to bylo na tričko a v lesích na bundu. A tak vychytané kousky, jaké vám nyní mohu nabídnout, v té době teprve začínaly. Možná tedy budete chtít provětrat nejen šatník, ale i sebe: Přivítejte jaro a odolejte nástrahám předjarního počasí právě s touto vychytanou větrovkou!

 

mizuno.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

O tom, že to Japonci umí, nás značka Mizuno úspěšně přesvědčuje již mnoho let. A nezklamala ani letos. Tato ultralehká a velmi příjemná bunda je promyšlená do každého detailu kombinací patentovaných látek, střihem, funkčností a skvělým designem.

ČTĚTE TAKÉ: Vesmírná technika proniká i do běhu

Předek, horní část zad a rukávy jsou z lehké a nepromokavé látky, takže všechny části těla, kam na vás bude padat déšť, sníh, či cokoli mezi tím, jsou chráněné, zatímco zbytek těla je v naprosté pohodě a odvětrává díky kombinaci látek, které pouští nepotřebný pot a vlhkost ven. Větrovka má v exponovaných částech dvě vrstvy – velmi tenkou a prodyšnou látku uvnitř a nepromokavou navenek. Zip je jen v horní části, navléká se přes hlavu. Konce rukávů jsou opatřeny průvlekem pro palec. Na hřbetní straně zápěstí je látka malinko nařasená a umožňuje tak jeho lepší ochranu.

Tato kombinace je snad zatím nejlepší, s čím jsem se dosud setkala a naprosto ideální pro všechny z nás, co se rádi pořádně zakousneme do tréninku, ale neradi se přitom koupeme v litrech potu. Ten je totiž perfektně odveden a odvětrán. I v teplotách pod bodem mrazu tak bunda poskytuje maximální komfort. Soupravu jsem testovala v běhu i na běžkách, kdy na mne skutečně napadal sníh, napršelo, nafoukal vítr - a všechno najednou. Po nějakých deseti kilometrech na Sázavské magistrále (ano, letos byla Sázava tak zamrzlá, že se na ní dalo bruslit na běžkách) bylo tělo stále v teple a v suchu. Na oblečení, hůlkách i lyžích se utvořila tenká ledová krustička, ale uvnitř vlhko nemělo nejmenší šanci. Tento kousek ale určitě užijete i v létě, když budete chtít chodit a běhat po horách.

PLUSY
perfektní střih
skvělá volba materiálů a umístění látek
dvojitá ochrana v exponovaných částech těla
dokonalé odvětrávání
nápaditý design
MÍNUSY
málo reflexních ploch
bez kapuce

Někdo by mohl postrádat kapuci. Tu můžete mít doplněním dalšího modelu v podobě termotrika, s nímž je tato bunda ideální dvojicí. Bundu přece také nenosíme hned na těle. Mně se dále nejlépe osvědčil „víceúčelák", s nímž jsem proběhala celou zimu. Čepice nemusím, zato však potřebuji, aby mi netáhlo na krk a v tom je pro mne tato drobná vychytávka prakticky nepostradatelná. Větrovka má po pravé straně malou kapsičku – pro mne dosti malou a moc vzadu. V tomhle jsem konzerva, potřebuji kapsy větší tak, aby se do nich také dalo něco dát a pohodlně pro to sáhnout.

A konečně design: Miluji výrazné barvy, které jsou nejen hezké, ale i praktické. Na silnici i na sněhu zdaleka svítíte a nikdo vás nepřehlédne. Reflexní ploška je tu, ale dosti malá – na zádech, zimní večerní běhy po silnici se proto hodí doplnit ještě vestou či reflexními proužky.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
Mizuno dámské větrovky
Vanda Kadeřábková-Březinová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce