Rubriky:

Běžkyně sobě

Deviant napadl sportovkyni. Zle ji zřídil, jejího ducha ale nezlomil

20. března 2017 08:42 - Seattle

Kelly Herronová z amerického Seattlu je pohledná mladá žena, která ráda sportuje. Když zrovna není k mání nikdo z přátel, ráda se jde do parku proběhnout i sama. A právě tato její záliba se jí málem stala osudnou. V nestřeženém okamžiku ji brutálně napadl úchyl neštítící se ničeho.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Zle dobitá, s obličejem zalitým krví ale Kelly po dlouhém a statečném boji přeci jen přetáhla štěstěnu na svoji stranu. Kelly Herronová přišla do parku Golden Gardens Park na předměstí Seattlu Ballard na svůj pravidelný dlouhý běh, trénink v pomalejším tempu na dlouhé vzdálenosti, takzvaný long run. Krásný slunečný den lahodil oku i duši, do konce tréninku zbývaly poslední čtyři míle. Kelly si jen krátce odskočila na veřejnou toaletu.

V USA někdo vraždí mladé běžkyně. Policie je zatím bezmocná

A právě když si po umytí sušila ruce, něco bylo náhle špatně. Když se otočila, uviděla před sebou Garryho Steinera, člověka, jenž je ve státě Arizona registrovaný jako sexuální delikvent. Ten se předtím ukrýval v budově, než se odhodlal k útoku na běžkyni. Kelly se později o hrůzný zážitek podělila se všemi na sociálních sítích. „Nemohla jsem zůstat mlčet, být další anonymní obětí ‒ je to zpráva pro ostatní, která je příliš důležitá na to, aby zůstala nevyslovena," okomentovala sama oběť.

Kelly se po napadení zuřivě bránila. Ke svému velkému štěstí absolvovala kurz sebeobrany, který v práci nabízel její zaměstnavatel. K fotografiím pořízeným po útoku napsala: „Bojovala jsem o život a ječela ‚Dneska ne, sráči!', drápala jsem ho po obličeji, vracela rány pěstí a zoufale se snažila uniknout z jeho sevření, nechtěla jsem se vzdát." Po dlouhém a nelítostném boji se běžkyni podařilo zamknout devianta na toaletách a držet jej pod zámkem až do příjezdu policie. Událost je o to pikantnější, že celý průběh útoku zaznamenal také přístroj GPS, který měla běžkyně při sobě.

„Můj obličej teď nese stehy, mé tělo je zhmožděné a samá podlitina, můj duch ale zůstal nedotčen," to jsou slova, kterými Kelly uzavírá své poselství. Jejím přáním je povzbudit jiné ženy, aby nezůstávaly jen mlčícími oběťmi, nikdy za sebe nepřestávaly bojovat a nikdy nepřestávaly běhat. Sama nyní trénuje na maraton.

kü, Sport.cz

Dokázala byste se v případě napadení ubránit?

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce