Rubriky:

Běžkyně sobě

Vyzutá bota ji stála světové prvenství

2. června 2017 10:03 - Praha

Mladičká šampionka Celliphine Chepteek Chespolová z Keni zaběhla nedávno na americkém Pre Classic druhý nejrychlejší čas vůbec na dráze 3000 metrů překážek. Čas 8:58,78 na vítězství hravě stačil, ale chybělo jen velmi málo a v tabulkách se mohl skvít nový světový rekord. To by ovšem závodnici musely boty lépe poslouchat.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

V předposledním kole nastupuje Chespolová do vodní překážky, když za ní náhle zjišťuje, že jedna z jejích bot se jí vyzula. Zastavuje, aby si v klidu porovnala obuv a patu pravé nohy dostala zpět pod ochranu boty, a pokračuje dál. To už ovšem v tempu budícím respekt.

Hodinu bojoval s legračním problémem, přesto nakonec bral milión a půl

Favoritka závodu a držitelka světového rekordu Ruth Jebetová z Bahrajnu a další Keňanka Beatrice Chepkoechová, s nimiž doposud Chespolová absolvovala závod v těsném balíku, tak rázem získaly asi desetimetrový náskok zcela zdarma a bez práce.

Chespolová zachovala chladnou hlavu a za ledového klidu se dala do pronásledování vedoucího páru. Následně vypálila v zuřivém tempu, které ve výsledku nechalo druhou Chepkoechovou o téměř dvě sekundy pozadu. Znalci se shodují v názoru, že Chespolová by dokázala celou trať běžet minimálně o tři vteřiny rychleji, kdyby nenastaly problémy s botou, kvůli nimž musela závodnice na chvíli zcela zastavit.

Chespolová, která se umístila třetí na březnových mistrovstvích světa v cross country v Ugandě, v cíli problémy s obuví velkoryse přehlédla. „Jsem šťastná, samozřejmě!" dodala vítězka s vylepšeným osobním rekordem o sedm vteřin.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce