Rubriky:

Běžkyně sobě

Zemřela Harriette, světová rekordmanka, žena popírající svůj věk

18. října 2017 07:49 - Charlotte

Harriette Thompsonovou si svět bude pamatovat jako nejstarší ženu v historii sportu, která dokázala uběhnout maraton. Stařenka přitom musela během života třikrát bojovat s rakovinou a s běháním maratonů začala teprve ve svých 76 letech.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Babička jedenácti vnoučat se stala miláčkem médií v roce 2015, kdy svým překonáním trati San Diego Rock 'n' Roll Marathon nastavila nový světový rekord. Fialové šortky s bílými legínami tenkrát ještě zakrývaly obvazy po drastické terapii ozařováním.

Koncertní pianistka se dala na rock'n'roll a zapsala se do dějin sportu

Sama Harriette ovšem zůstávala skromná. „Nepovažuji se za nikoho speciálního," řekla tehdy novinářům. „Všechen ten humbuk je kvůli mému věku, ale já nemusela udělat nic jiného než zestárnout," smála se tehdy.

Svých prvních 42 kilometrů běžela Harriette ve věku 76 let a od té doby pokračovala ve své maratonské kariéře po dlouhých 16 let. I poté v běhání pokračovala a zdolávala alespoň půlmaratonské tratě. Také zde se stala nejstarší ženou světa, rekordmankou. Zemřela ve věku 94 na zdravotní komplikace po pádu ze schodů. Právě přivážela dárky do domova důchodců, když škobrtla a zřítila se z dlouhého schodiště, zlomila si obě nohy v krčku a udeřila se silně do hlavy.

Harriette vždy myslela také na ostatní. Svou popularitu se také snažila přetavit na pomoc potřebným. Pro neziskovou organizaci Leukemia & Lymphoma Society získala více než 100 000 dolarů (2,2 miliónu korun), z toho 12 000 (téměř 300 000) jen letos.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce