Rubriky:

Běžkyně sobě

Zbláznila se? Pro zápis do guinnessovky si pořádně zrychtovala nohy

27. října 2017 08:09 - Chattanooga

Uběhnout maratón už dneska umí každý loser, řekla si asi Američanka Irene Sewellová a jala se trénovat na jehlách. Jelikož má své boty na vysokých podpatcích opravdu ráda, nechtěla se jich vzdát ani při běhání. To jí nakonec přeci jen vyneslo zápis do Guinnessovy knihy rekordů, ale také velké množství puchýřů, otlaků a odřenin.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Svou účast na akci Seven Bridges Marathon v Chattanooze v Tennessee plánovala Sewellová dlouho dopředu. Trénovala celý rok na vysokých podpatcích a výsledek se dostavil. „Bolelo to. Opravdu hodně to bolelo," svěřila se neobvyklá vytrvalkyně v cíli televiznímu kanálu CTV News. Běžkyně si vytrpěla své, i když učinila snad všechny myslitelné kroky k tomu, aby zabránila nejhoršímu.

To jste ještě neviděli! Muži závodili na vysokých podpatcích

Chodila, která předtím všemožně oblepila náplastmi, aby zabránila odřeninám, vyzbrojila speciálními běžeckými ponožkami, na lýtka natáhla kompresní návleky. Také si zajistila běžecký doprovod i další dobrovolníky, kteří se postarali o její batoh a náhradní boty.

Původní myšlenka zdolat maratón na vysokých podpatcích nepochází z Ameriky, ale ‒ jak jinak ‒ z Londýna. Tam se před několika lety jedna žena pokusila o totéž, ovšem neúspěšně. Dostala se jakž takž na úroveň půlmaratónu, pak boty vyzula a závod doběhla bosky. Sewellová se nechala inspirovat a svůj pokus přihlásila také u Guinnesse. Její výsledný čas byl nakonec 7 hodin, 27 minut a 53 vteřin. Pouhé dvě minuty jí chyběly do vypršení časového limitu. „V knize rekordů mi na pokus dali jen sedm a půl hodiny. Pokud bych to nestihla, zápis by nevyšel," vysvětlila běžkyně.

Sewellová se nyní vzpamatovává z přestálého utrpení a plánuje kratší výběhy se svými přáteli, tentokráte už ale v řádné běžecké obuvi. „Už můžu chodit a cítím se dobře," shrnuje rekordmanka.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce