Rubriky:

Běžkyně sobě

Úsměvné! Malý syn dostal do ruky mobil, aby máma mohla lámat rekordy

1. listopadu 2017 09:54 - Westford

Američanka Dianna Chivakos dala svému tříletému synkovi Evanovi do ruky starý iPhone s nahranými dětskými písničkami a hrami, aby dobře snášel její pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Matka malého Evana se totiž rozhodla pokořit rekord v maratónském běhu – společně s ním v kočárku. Jak to dopadlo?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Malý Evan byl za největšího hrdinu dne. Tříletý klučík po celou dobu způsobně seděl v kočárku, pojídal připravené lahůdky, hrál si na mobilu a občas se uvolil plácnout si s některým z běžců nebo přihlížejících „high-five". Také samotná jeho matka souhlasila, že o její nakonec úspěšný rekord se nejvíce zasloužil právě malý Evan.

Pánský strollering. Potěší partnerky, naštve všechny ostatní

Dianně Chivakosové se na závodě Baystate Marathon podařilo odkrojit od současného světového rekordu hned sedm minut. Její výsledný čas 3:10:26 je tak novým ženským světovým rekordem pro maratónský běh s dítětem v kočárku. Původní rekord držela Britka Jessica Bruceová a dosáhla jej v roce 2015 se sedmiměsíčním synem.

34letá žena řekla po doběhu novinářům, že je „neskutečně šťastná". Snad to platilo i pro jejího chlapce. Ten už je ale na způsoby „Speedy Mom", jak Diannu nyní přezdívají, zvyklý. Protože jeho otec musí pravidelně dojíždět daleko do práce, maminka může trénovat až později večer. Malého Evana bere většinou s sebou a on vždy alespoň část tréninku prospí. Na společný závod se moc těšil a cestu si moc užíval. A v cíli i on dostal účastnickou medaili. Ostatně i na fotografii z cíle se tváří spokojeně.

Jak by také ne, když má z mámy rekordmanku. Její cesta ale byla trnitější. Dianna prožívala několikaletou frustraci, kdy trpěla na únavové zlomeniny. Od té doby, co začala běhat se synem v kočárku, se jí ale nic podobného nestalo.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce