Rubriky:

Běžkyně sobě

Dostihla zloděje. Koupila mu kafe a zavolala na něj policii

20. února 2018 10:07 - Praha

Když šla Tess Aboughousheová onoho odpoledne od lékaře, netušila ještě, že využije svůj běžecký trénink k záchraně hned dvou lidí. Na ulici v kanadském Edmontonu zaslechla ženský křik: „Zastavte ho! Zloděj! Sebral mi peněženku!“ Bez jakéhokoli rozmýšlení vyrazila za utíkajícím zlodějem. Co se stalo pak, překvapilo všechny zúčastněné.

 

facebook T. Aboughoushe

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Bylo to jako ve filmu, ona křičela a já viděla utíkajícího muže. Ani na chvíli jsem o tom neuvažovala. Prostě jsem vystartovala za tím chlápkem," líčila Aboughousheová situaci později pro kanadskou televizi.

Deviant napadl sportovkyni. Zle ji zřídil, jejího ducha ale nezlomil

Honička vedla jen kolem dvou bloků. Poberta zřejmě neměl fyzickou kondici na úrovni pronásledovatelky. Ta jej za posledním rohem zahlédla v postranní uličce ukrývat se za kontejnerem na odpadky. Zloděj byl zahalen v dlouhé zimní bundě a jednu ruku měl zabořenou hluboko do kapsy. „Pane bože, snad nevytáhne nůž," pomyslela si žena dle pozdějšího líčení pro CBC News. Muž ale z kapsy vytáhl ukradenou peněženku.

Odevzdal portmonku své pronásledovatelce a vypadal velice zkroušeně, smutně a rozrušeně. Mezitím dvojici dostihla okradená žena, která svou peněženku dostala ihned nazpět. Jako v americkém filmu se ženy objaly a popřály si krásného Valentýna. Muž nikam neutíkal, začal vzlykat a překotně se omlouvat. Vyšlo najevo, že byl v Edmontonu na výletě se svými kamarády z Calgary, kteří jej opustili a nechali absolutně bez prostředků na holičkách. Své pronásledovatelce se svěřil, že nemá kam jít a potřebuje se dostat zpět domů.

Podle ní řekl, že „nikdy předtím nic takového neudělal, že prostě jen potřeboval peníze, nemá kam jít a je ztracený". Aboughousheová ho zavedla do kavárny ve vedlejším bloku, kde mu koupila velkou černou kávu a vlídně s ním pohovořila. „Víte, medem zabijete více much než octem," řekla pronásledovatelka reportérům. „Chtěla jsem mu ukázat, že s ním soucítím."

Následně muže navedla do veřejné knihovny, kam za ním poslala policii. Ne snad, aby se muži mstila za jeho lapkovské pokusy, ale aby mu někdo pomohl vyřešit jeho svízelnou situaci. Zřejmě v Kanadě platí policejní „pomáhat a chránit" o trochu více než u nás.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce