Rubriky:

Běžkyně sobě

Au! Po hlavě do cíle s manželkou na krku

16. dubna 2018 08:14 - Londýn

Ve Velké Británii se o víkendu odehrál šampionát v úprku se ženami. Závod je založen na staré skandinávské tradici, kdy nájezdní lapkové kradoucí vedle jiného i ženy museli prokazovat velkou tělesnou sílu i svižnost nohou. Britští vítězové se ještě letos chystají na mistrovství světa do Finska.

Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Britové mají zřejmě nějaký speciální gen pro soutěže v nejnemožnějších disciplínách. Jednou se jako o život válejí s kopce za kutálejícím se bochníkem sýra, jindy skotačí převlečeni za koně od jedné hospody k druhé. Běh s manželkami má k podobným ztřeštěnostem velmi blízko. Možná ale na rozdíl od jiných po sobě nezanechá tolik zranění, případně navíc utuží manželský sportovní kolektiv.

Britové se motivují k 10 minutám pohybu denně. Není to přehnané?

Celá věc spočívá v tom, že muž ve zvlněném terénu běží trať 380 metrů dlouhou a na ní překonává nejrůznější překážky. Celou dobu má ovšem na těle přichycenou svou vyvolenou. Naprostá většina párů volí nejpohodlnější variantu, kdy žena muži visí na zádech hlavou dolů zaklesnutá kolem jeho krku nohama. Tak je muž méně omezován v pohybu a může vyvinout nejvyšší rychlost.

Překážky ale nedávají závodníkům nic zadarmo. Po cestě je čeká několik sérií přeskoků balíků slámy a diváci na trati se v chladném britském počasí rádi postarají o „splash zone", zónu, v níž mohou na účastníky závodu chlístat studenou vodu. Někteří berou závod velmi vážně, jiní se přicházejí vyloženě pobavit. „Malcom má na starosti tu těžší část, já se zase snažím držet se a zachránit svůj holý život!" líčila se smíchem v cíli jedna z účastnic.

Chris Hepworth a Tanisha Princová si letos doslova doletěli pro vítězství, když Chris těsně před cílovou čárou zakopl a připravil tak tvrdé přistání jak sobě, tak své partnerce. „Vůbec jsme na to netrénovali, takže bychom měli zkusit mistrovství světa. Pokaždé to vyhrají Finové. Bylo by fajn se letos zúčastnit a porazit je," komentoval svou motivaci Chris.

boe, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Běžkyně sobě

Filtr článků - Běžkyně sobě


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce