Rubriky:

Co na talíř

Semínkový koláč - slané uspokojení chuťových pohárků

17. února 2015 07:18 - Praha

Sedíte, odpočíváte a najednou vás něco vyruší. Vaše chuťové buňky se hlásí o pozornost! A tak je vyvoláte a ptáte se, co by si asi tak daly. „Slaný, slaný, ale zdravý! Mysli na svou postavu!“ překřikují se. Ale co je slané, co uspokojí chuťové pohárky, zároveň zažene hlad a navíc je ještě zdravé a neohrožující postavu?

 

Kateřina Kašparová, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tento recept na slaný koláč je vhodný především do současného ročního období, tedy do zimy. Nezatíží trávicí systém a mohou ho i osoby s alergií na lepek.

Co budeme potřebovat?

Suroviny
jáhly (půl sáčku - 250 g)
pohanková mouka (2 lžíce)
bílé / uzené tofu (250 g)
semínka (slunečnicová, dýňová, lněná, sezamová – celkem 200 g)
sojová omáčka (shoyu)
rýžové víno
hořčice (např. francouzská, s fruktózou)
sezamová pasta tahini
mořská řasa agar-agar
voda
sůl

Jáhly jsou bezlepková obilovina, která má zahřívací účinky na organismus. Proto je používáme více v zimě než v letních měsících. Pohanková mouka je také bezlepková a také zahřívací. V tomto receptu ji najdete hlavně kvůli pojivosti. Tofu dodá bílkoviny, avšak samo o sobě ochlazuje, proto ho zapékáme.

Náčiní
miska na semínka
hrnec 2 x (na jáhly větší, na směsi menší)
měchačka
sítko
lžíce
lžička
koláčová forma
utěrka
trouba
šikovné ruce
úsměv na rtech

Semínka doporučuji použít v bio kvalitě, popřípadě nepoužívat import z Číny. Použijte semínka, která chutnají vám, ta co vám moc nejedou, klidně vynechte. Můžete přidat mandle či udělat jednodruhový semínkový koláč, například ze slunečnice.

Kateřina Kašparová, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce