Rubriky:

Co na talíř

Zakousněte se do syrového: karotková polévka

29. dubna 2016 07:00 - Praha

Mrkev je zdravá, navíc snadná na skladování, k tomu má dostatek vitamínů. Využití je nespočet. Proč si doma tedy nepřipravit karotkovou polévku. Zkuste kombinaci mrkve s méně obvyklým kořením. O to víc stojí za vyzkoušení náš recept. Po mnoha pokusech o mrkvovou polévku, která by byla chutnější než samotná odšťavněná mrkev, vám nakonec předkládáme vyladěnou verzi.

 

Archiv: Smart Press

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz
Co budete potřebovat:
3 velké mrkve
1 menší cibuli
3cm kousek zázvoru
1 malou červenou chilli papričku
2 velké pomeranče
1 lžičku mletého kmínu
1 lžíci mletého koriandru
mořskou sůl podle chuti
1 lžíci olivového oleje
zelenou cibulku na ozdobu

Postup:

Oškrábejte mrkev, oloupejte cibuli, obojí pokrájejte na menší kousky a nasypte do mixéru. Očistěte zázvor, nakrájejte ho na plátky a vhoďte do mixéru. Vyškrábněte semínka z chilli papričky, dužninu pokrájejte a přidejte ji k ostatní zelenině.

Odšťavněte pomeranče, šťávu nalijte do mixéru. Přidejte koření a sůl a vše spolu umixujte. Dle potřeby přidejte olej. Očistěte zelenou cibulku, pokrájejte ji na drobná kolečka a ozdobte jimi polévku před podáváním.

Co možná nevíte o karotce:

Obsahuje vysoké množství provitamínu A – beta karotenu, který pomáhá udržovat dobrý zrak, podporuje imunitu a celkové zdraví. Na kardiovaskulární systém má mrkev a ostatní zelenina ze žlutooranžového spektra příznivější vliv než listová a všechny ostatní. Mrkev navíc pomalu ztrácí živiny i při dlouhém skladování. Nevadí jí týdny v dostatečně vlhkém chladném prostředí – i tentokrát věda jenom potvrzuje selský rozum našich předků, kteří mrkev uchovávali v písku ve sklepě.

Děkujeme vydavatelství Smart Press za možnost využití knihy Raw pro zdraví a krásu.

MOHLI JSTE ČÍST:
Barevný vitamínový salát
Detoxikační koktejl
Fialkový dort


lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce