Rubriky:

Co na talíř

Zakousněte se do syrového: ovocný salát s mákem

13. května 2016 07:17 - Praha

Následná kombinace není standardní, ale proč ji nevyzkoušet. Přitom nejde o nic zakázaného. I když pro značnou část Evropy by tenhle recept vypovídal o něčem jiném. Mák je přitom krásná rostlina s výživnými semeny a naše národní kuchyně jej vřele vítá. Kombinujte ho v rámci ryze českých chutí s hruškami a jablky, skvěle se hodí i ke švestkám.

 

Smart Press

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz
Co potřebujete:
3 jablka nebo hrušky, nejlépe obojí
6 datlí
3 lžíce mletého máku
1 lžíce strouhaného kokosu
1 lžička nepraženého kakaa

Postup:

Jablka a hrušky nakrájejte na stejně velké kostičky. Datle vypeckujte a vložte do mixéru. Přilijte trošku vody, přisypte nepražené kakao a rozmixujte na konzistenci zálivky. Ovoce promíchejte s mákem a kokosem, naaranžujte na talíř a přelijte datlovo-čokoládovou zálivkou.

Náš tip:

Pokud se vám nechce vytahovat mixér, prostě datle pokrájejte a kakao vynechte. V opačném případě ke zbytkům datlí v mixéru směle skládejte ovoce na ranní koktejl.

Co možná nevíte o máku:

Mák spolu se sezamem obsahuje nejvíce vápníku ze všech potravin. Obsahuje taky hořčík, železo a vysoké množství vitaminu E, proto se doporučuje jako prostředek na zpevnění vlasů a nehtů a při osteoporóze. Pomáhá i od pálení žáhy. A známý odvar z makovic snad není třeba připomínat. Klidně jděte ještě o krok dál, mák nevařte, jen ho přes noc namočte. Sami uvidíte, že mák uklidňuje, uvolňuje svalové křeče (třeba když máte v noci neklidné nohy) a tlumí bolesti hlavy.

Děkujeme vydavatelství Smart Press za možnost využití knihy Raw pro zdraví a krásu.

MOHLI JSTE ČÍST:

Barevný vitamínový salát
Detoxikační koktejl
Fialkový dort
Karotková polévka
Hamburger s hranolky

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Co na talíř

Filtr článků - Co na talíř


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce